Арсенал

НОВА СИСТЕМА ГЛОБАЛЬНОЇ РОЗВІДКИ

НОВА СИСТЕМА ГЛОБАЛЬНОЇ РОЗВІДКИ

У Росії завершуються узгодження технічної документації та обсягів фінансування Проекту з організації багатопозиційної розвідувально-інформаційної системи (МРІС), здатної відстежувати літаки і кораблі на дальності у кілька тисяч кілометрів.

Характеристики МРІС – засекречені. Принцип роботи системи полягає у пошуку різних типів випромінювання літальних апаратів і кораблів, видачі їхніх точних координат та стеженні за переміщенням.

Шукати МРІС буде випромінювання бортових радіолокаційних станцій, сигналів радіовисотоміру, GPS і ГЛОНАСС, теплової та інших видів енергії. На великій відстані МРІС зможе знаходити і малопомітні літаки B-2 або F-22, а також давати, наприклад, цілевказівки для високоточної зброї. При цьому засікти позицію самої МРІС за допомогою повітряної або космічної розвідки практично неможливо. Як очікується, система матиме подвійне призначення.

Перші випробування МРІС у Росії проведені у 2009 році, коли її роботу доопрацьовували на літаках і кораблях ВМФ Росії.
В ході перевірок позиційний пост МРІС у Підмосков’ї виявляв і відслідковував літаки різних типів над Баренцовим морем. Точність визначення координат була високою: відхилення розрахованого курсу від фактичного склало кілька метрів.
Створенням схожого проекту у даний час займається британська компанія BAE Systems. Її проект носить назву NAVSOP. Ця система також засекречена. Вона може відстежувати випромінювання літаків, кораблів і наземних засобів за вишками стільникового зв’язку, точками доступу Wi-Fi, радіостанціями, телевізійними антенами й іншими джерелами радіосигналу.

Powered by Ajaxy