журнал листопад-онлайн 2018

Діла небесні і земні

Діла небесні і земні

Для початку дозвольте навести один, типу, текст, вирубаний явно зубилом на соцмережівських скрижалях такою собі російською блогеркою Оленою Свєтловою. Текстівочка дещо завелика, але варта того, щоб нею насолодилося якомога більше людей по всій планеті. Бо в ній прекрасно все! Це, можна сказати, поема, чимось схожа на прозу. Невідомо, чому Міністерство освіти Росії, ще й досі не включило цей крик душі і свято інтелекту в усі шкільні хрестоматії. Вочевидь, і там засіли замасковані бандерівські куркулі з Пентагону. Не завадило б Владіміру Владіміровичу кинути на те кубло свій прискіпливий погляд. І взяти саботажників за те місце, яким «дєдушка» відрізняється від «бабушкі».
Як відомо кожному, хто хоча б раз чув промови, скажімо, лідера ЛДПР і за сумісництвом сина юриста Владіміра Вольфовича Жириновського в телевізорі, «рузький язик вєлік і магуч». Тому псувати настільки пронизливий «плач зоряних русів» не хочеться. Та досить преамбул. Ось воно, зі збереженою стилістикою і орфографією, насолоджуйтесь:
«Если США так же будет уничтожать Россию, как Украину, то когда Россия погибнет, на земле не будет счастья, любви и красоты. Бог и другие планеты отключат землю от канала любви и не будет энергии любви на земле. Все модели по-американски будут уродами. Так сказал архангел Михаил и все ангелы. Бог бросит землю на произвол и заблокирует галактику совсем от праны и счастья. Хотите – пробуйте, американцы! Нам, русским, терять нечего, мы пойдем жить на другие планеты за Иисусом. Именем Соломона, Афродиты, Серафима Саровского, Сергия Раданежского, Александра Невского, Амфросия Оптинского, Зевса, Апполона, Клеопатры, всех фараонов, Нефертити, Девы Марии и всех других планет и всей лемурии. Во имя отца и сына и святого духа. Аминь. Аминь. Аминь».
Не будемо гадати, але схоже, що Господь Бог хоч інколи, проте все ж таки заходить в Інтернет. Можливо, бачив він і цю «пєснь пісней». Можливо, навіть і просльозився. Викликав до небесної канцелярії архангела Міхаїла і суворо запитав:
– Що ти там з усіма своїми ангелами наговорив отій Свєтловой?
– Та нічого, – здивовано відповів архангел. – Я про таку взагалі вперше чую.
– Знаю я вас, – пробурчав Господь. – Ляпаєте язиками Бог не зна що, а я потім віддувайся. Ну то що, пішли вони вже на інші планети іменем всіх фараонів і тієї повії Клеопатри?
– Пішли, – знічено каже Мі-хаїл. – Тільки не на планети. За Владіміром Владіміровичем пішли.
– Куди це? – продовжував допитуватися Всевишній.
– Ну… – ще більше знітився архангел. – Повну адресу якось незручно називати, а скорочено… Знаєте, на компасах пишуть: Z, W, N, O? І стрілка крутиться. А Владімір Владімірович повів своє стадо за компасом, в якому стрілка постійно і чітко вказує на три літери: ПНХ. Куди б він не повернув, все одно: ПНХ.
– Так… – подумавши, прорік Господь. – Зам’яли цю тему. А якого ж вона Сергія РадАнєжского згадує? РадОнєжского знаю, а то що за один?
– Ось вам хрест, поняття не маю… Я чув від когось із наших, що у Третьому Римі від України клепки з голів вилітають з таким свистом, мов ті «пулі у віска», про які Йосип Кобзон співав. Тільки про неї і говорять. До речі, Йосип Давидович запрошував на концерт…
– Ага, зараз, – відмахнувся Всевишній. – Стану я ще на його концерти до пекла лазити. Значить так, будемо рятувати росіян від США. Усе ж таки сакральні, скрепні… Сам Бог велів рятувати убогих. Та й текст пронизливий: «Бог и другие планеты…» Гм… Я, виходить, уже планета… Так, добре. Глянь, чи немає там поблизу десь американців?
Міхаїл глянув. І о диво! Один американець справді знайшовся! І зовсім близько. Астронавт Нік Хейг на російській ракеті «Союз МС-10» разом із російським космонавтом Олексієм Овчиніним саме тієї миті відлітав з космодрому Байконур на міжнародну космічну станцію, що ширяла десь там, за хмарами. І чого він поліз до тієї каністри, яку останніми роками використовували лише для доставки на орбіту хрестиків, іконок і мощей? Російського космонавта ще якось можна зрозуміти – йому сім’ю годувати треба, тож під загрозою позбавлення премії він і заліз у той агрегат, дуже схожий на електричний стілець, тільки з можливим виходом на орбіту. А от американський астронавт явно летів по гострі відчуття. І отримав їх по повній програмі.
Всевишній нікого особисто не карав ще з часів Гомори і Содому, то ж дещо призабув, як це робиться.
– Та це легко! – підказав архангел. – Як ото Владімір Владімірович карає Захід за санкції, так і ви робіть.
І Господь послухався. Махнув рукою і… І заглохли двигуни найкращої ракети найбільшої колись космічної держави десь за сто кілометрів від земної поверхні. Зрозуміло, що рейс, присвячений сторіччю заводу експерементального машинобудування корпорації «Енергія», на якому той «Союз» склепали, на тому й закінчився. Космонавт з астронавтом ледве встигли вискочити зі стрімко падаючого в казахстанські степи брухту і на парашуті повернулися до життя.
– Господи! – простогнав Мі-хаїл. – Ти ж мав США показати Кузькину мати! Навіщо ж ти російську ракету розфігачив?
– А хіба президент Московії не таким же способом карає Захід за санкції? – здивувався Всевишній. Власне, за те й поплатився.
«На бога нам такий Бог?» – подумав Владімір Владімірович. І наказав директорові РПЦ Кирилу (Гундяєву) розірвати зв’язки зі Вселенським патріархатом у Константинополі. Благо й причина знайшлася – Священний синод Константинопольської церкви ухвалив рішення припинити дію її синодального листа 300-річної давнини про передання Київської митрополії Московському патріархату. «Скасувати юридичну силу синодального листа 1686 року, виданого за обставинами того часу, що надало патріарху Московському право висвятити митрополита Київського, обраного собором духовенства і мирян його єпархії», – йдеться в повідомленні, розміщеному на офіційному сайті Константинопольської церкви за підсумками триденного синоду в Стамбулі. Для Московського патріархату, священики якого з неабияким задоволенням освячують російську зброю на Донбасі, призначену для вбивства українців, це означає не тільки втрату майже двох тисяч парафій в Україні і мільйонних прибутків, а й кінець мріям про створення тисячолітнього «православного» рейху, якими час від часу з росіянами ділиться їхній ботоксний дідусь. Не дивно, що Владімір Владіміровіч поза звичайним графіком кинувся проводити засідання Ради безпеки Росії, на якому обговорювалася ситуація «після винесення синодом Константинопольського патріархату рішення приступити до надання автокефалії церкві України». Обговорили. Із Вселенським патріархатом зв’язки розірвали. Ну й що? Стали розкольниками і перетворилися на звичайну секту.
На телеканалі «Россия 1» учасники програми «Вечір з Владіміром Соловйовим» якось цього не допетрали. «Мішка Денисенко прєдан анафімі! – надривався ведучий, говорячи про патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета. – Він не тільки не православний, він –нехрещений!»
І раптом – упс… Вочевидь, Всевишньому набридло дивитися на весь цей шабаш. І він вирішив «заблокувати від прани і щастя» якщо вже не «всю галактику», то Московію точно. Тут і з’ясувалося, що у РПЦ взагалі немає і ніколи не було жодних прав називатися церквою. Бо так званого Томосу – дозволу на богослужіння на певній території – їхнім попам ніхто і ніколи не давав. Ось так, православні.
Владімір Владімірович, звичайно, зрозумів, що час «зливати воду». От тільки, за своєю звичкою, зливає він її проти вітру. А потім дивується, чого це в нього штани мокрі?

Олег ЯНОВСЬКИЙ

Powered by Ajaxy