журнал cерпень-онлайн 2018

«Марш нової армії»

«Марш нової армії»

З нагоди 27-ї річниці незалежності України та 100-річчя української державності в Києві пройшов військовий парад «Марш нової армії».

В урочистих заходах взяли участь Президент — Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України Петро Порошенко, представники Уряду, Міністр оборони генерал армії України Степан Полторак, іноземні гості, кияни та гості столиці.

Хрещатиком пройшли 24 парадні розрахунки: 4,5 тисячі військовослужбовців — представників Збройних Сил, Нацгвардії, Держприкордонслужби, співробітників Нацполіції, Служби безпеки, Державної служби з надзвичайних ситуацій, офіцери Національного університету оборони України, курсанти вищих військових навчальних закладів, ліцеїсти, представники інших військових формувань, що виконують завдання з охорони та оборони України, а також і учасники бойових дій — ветерани
антитерористичної операції.

Столицею України також крокували парадні розрахунки 18 країн-партнерів, у тому числі й з держав Північноатлантичного Альянсу, прапороносна група багатонаціональної бригади «ЛИТПОЛУКРБРИГ», загалом 300 військовослужбовців.

Під час урочистих заходів Хрещатиком проїхала військова техніка у складі механізованої колони. Це 250 одиниць нової військової техніки, яка прийнята на озброєння, проходить державні випробування, та перспективні зразки сучасної зброї українського виробництва. Українці побачили 17 основних бойових танків, 40 БМП, БТР і броньованих машин, понад 50 артилерійських систем, близько трьох десятків зенітно-ракетних комплексів, а також новітній  оперативно-тактичний комплекс «Грім-2», високоточну систему залпового вогню «Вільха», автоматизовану РСЗВ «Верба», нову самохідну 155-мм гаубицю «Богдана» та інші новітні технічні досягнення вітчизняного ОПК.

Також над Майданом Не­залеж­ності пролетіли вертольоти і літаки Сухопутних військ, Повітряних Сил та Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

Президент — Верховний Го­ловнокомандувач вручив ордени «Золота зірка» батькам Героя України Олега Довгого, який загинув 2015 року в Луганській області, і Герою України лейтенанту Володимиру Сосніну. Також відбулася церемонія вручення бойових прапорів військовим частинам, які отримали нові назви до Дня Незалежності.

– Ми нічого не хочемо більше, ніж миру. І ніхто не хоче миру більше, ніж ми, українці. Справжній мир обов’язково настане на нашій землі. Забезпечити мир і перемогу може тільки боєздатна армія, і вона день за днем стає все сильнішою! – сказав Президент України.

Powered by Ajaxy