журнал червень-онлайн 2016

Пам’ять, викарбувана в металі

Пам’ять, викарбувана в металі

Починаючи з 2002 року, компанія ТОВ «Гарант і партнери»  виготовила для військового відомства понад 20 тисяч заохочувальних відзнак та нагород. Це добре відомий на ринку України виробник нагородної та сувенірної продукції. Серед замовників — державні установи, волонтерські організації, спортивні товариства і клуби, комерційні підприємства, рекламні агенції. Серед особливих замовлень –спеціальні нагороди бійцям АТО

journal_20160702_026

Нагрудні знаки: «Ветеран війни» (учасник бойових дій), «За вільну Україну. АТО», «Відмінник захисту Вітчизни», «Гвардійський».

Пам’ятні нагрудні знаки: «Захисник України ЗСУ», «Захисник України ВДВ», «Обов’язок виконано з честю. Генштаб ЗСУ» та «Зведений загін Повітряних Сил України», «За оборону Донецького аеропорту», «За оборону Луганського аеропорту».

Медалі: «За участь у бою», «Сильному духом», «Учасник АТО», «За оборону Маріуполя», «За оборону Дебальцевого» сектор С, «Перемога за нами» сектори А, Б, М та С, «За благодійну діяльність», «За бездоганну медичну службу», «За воїнську доблесть», «Військова розвідка. За вільну Україну», «Учасник бойових дій», «Патріот України» та «Патріотка України», «Авдіївка, промзона. Стояли на смерть».

Орден: «Патріот України».

malchikГенеральний директор ТОВ «Гарант і партнери» Юрій Альшевський каже, що потреба в таких медалях виникла тому, що нагородити бійця, який скажімо, не є кадровими військовим, а пішов на фронт під час мобілізації, державною нагородою дуже важко, а відомчою — просто неможливо. Бо спочатку необхідно скласти і надати спеціальне подання до штабу. Штаб своєю чергою погоджує список нагороджених з вищим командуванням, усе це триває не один місяць. Тому єдиним способом якомога швидше відзначити бійця за подвиг є нагорода саме таких громадських організацій, — пояснює Юрій Альшевський. – Бійців нагороджують на лінії фронту організації – Об’єднання патріотів «Сильні духом», а також  «Побратими України» і «Спілка учасників АТО». Адже чимало людей ідуть захищати державу за переконаннями, ризикуючи життям. Всі мої співробітники слідкують за подіями, які відбуваються на Сході країни. Безперечно, нас вражають дії цих мужніх захисників держави. До мене зверталось багато моїх знайомих, що брали участь в АТО, і саме тому ми вважали за необхідне розробити та виготовити недержавні нагороди для учасників бойових дій. Ці нагороди були розроблені як авторським колективом компанії, так і реальними учасниками бойових дій. Тому дуже важливим є моральне заохочення. Тим більше, що нагорода залишається на все життя.

journal_20160702_035– Пане Юрію, згадайте перші державні та відомчі нагороди, які виробила компанія для Міністерства оборони України?

journal_20160702_017– Першою нагородою, яка була розроблена та виготовлена компанією, став нагрудний знак «Бойовий плавець». Історія виникнення цього знака досить цікава. До мене звернулись військовослужбовці одного з бойових підрозділів з метою створення нагрудного знака який відображає специфіку їхньої військово-професійної діяльності. Ми зібрались разом та розробили макет. Після погодження обох сторін виготовили відзнаку, яка й започаткувала нашу спільну діяльність. Ще у грудні 2012 року відбулося засідання Комісії державних нагород та геральдики, згідно з рішенням якої 35 міністерств та відомств отримали нові емблеми та відомчі заохочувальні відзнаки. Саме в цей час у Міністерстві оборони України наполегливо взялися за створення власних нагород. Авторський колектив компанії розробив дизайн галереї відомчих нагород Міноборони з урахуванням побажань замовника. Це, зокрема, медалі: «За зразкову службу», «Знак пошани»,
«За військову доблесть», «10 років сумлінної служби», «15 років сумлінної служби», «20 років сумлінної служби», «Ветеран служби».

journal_20160702_016– Чи є нагорода у вигляді медалі або ордена самодостатньою? Чи варто додавати якісь преференції?

journal_20160702_007– Тут слід диференціювати рівень кожної нагороди, тобто за який подвиг чи вчинок був нагороджений військовослужбовець. Можна отримати нагороду за сумлінну службу, а можна отримати нагороду за мужність та героїзм, що були проявлені у боях. Звісно, мають бути певні преференції для нагороджених військовослужбовців за активну діяльність у боях.

Нагороди — це еквівалент заслуг, за які їх отримано, тому вони повинні бути гідні цих заслуг, бути предметом гордості нагороджених. Адже і нагорода має бути так само достойною героя, як і герой нагороди. Кожний наш виріб — це ваша заслуга. Ми із задоволенням викарбовуємо в металі емоції і пам’ять для всіх поколінь.

– Багато наших читачів чули про запровадження вашою компанією для силових відомств нових нагород. Яких саме?

– Нещодавно для захисників Авдіївської промзони компанія спеціально виготовила медаль. Бійці сміливо захищають там рідну землю. Це не державна нагорода, але відстоявши ніч під ворожими обстрілами з великокаліберних гармат та мінометів, непогано вранці отримати хоча б такі відзнаки. На аверсі написано: «Авдіївка, промзона». І на реверсі: «Стояли на смерть».

journal_20160702_009Змінюється символіка орденів і медалей, але й досі вони залишаються найпопулярнішими відзнаками за мужність у бою, старанність у праці, мудрість в управлінні. Зараз авторський колектив компанії ініціював випуск двох орденів. Серед них «Лицарський Хрест України». Його випуск започатковано у січні 2016 року з метою нагородження людей, які брали участь у боях на Сході країни та виявили при цьому мужність, хоробрість та незламність духу. Орден «Лицарський Хрест України» є бойовою недержавною нагородою, призначеною насамперед, для солдатсько-сержантського складу.

Випуск ордена «Бойовий волонтер України – янгол світла та добра» започатковано у січні 2016 року з метою нагородження волонтерів, які проводили волонтерську діяльність у зоні проведення бойових дій.

Записав Вячеслав Петровський

Powered by Ajaxy