Журнал

КАМУФЛЯЖ – У ТРЕНДІ

Те почуття захищеності, що дає плямисте обмундирування, що допомагає злитися з місцевістю й обманути зір ворога, нездатний, мабуть, створити навіть бронежилет

01_forma-1Як відомо, можна вразити ціль з будь-яким ступенем захисту – питання тут полягає лише в потужності зброї. А ось ціль, яку стрілець не може розпізнати, – може цього уникнути.  І далекобійна снайперська гвинтівка з оптикою, і багатоствольний кулемет з рекордною скорострільністю в таких умовах виявляться неефективним. Одним словом, камуфляж. Він завжди буде у тренді на передовій – причому у буквальному та переносному сенсі слова.
Зберегти життя своїм захисникам, зробити їх невидимими вирішили українські волонтери, розробивши нове забарвлення камуфляжу «ВАРАН ЗСУ», який не фіксують прилади нічного бачення. При цьому право на розробку, що коштує мільйони доларів, волонтери безоплатно передали Збройним Силам України.
Затвердження цієї повністю української розробки в Міністерстві оборони дозволить заощадити бюджету істотну суму. За регламентом документації оборонного відомства передбачено випробний термін використання будь-якого елемента речей, які мають надійти для забезпечення військовослужбовців. Новий однострій випробовуватимуть воїни 79-ї бригади Збройних Сил України.
До комплекту літньої польової форми в забарвленні «ВАРАН ЗСУ», для виробництва якої використовуватиметься суто українська тканина, входять куртка, брюки, панама, кепка та чохол на каску. Коштуватиме він близько тисячі гривень. На даний момент уже отримані мірки з 800 осіб. Проте список зростає. Якщо випробування пройдуть вдало, розглядатиметься можливість закупівлі одностроїв із таким забарвленням для частин ВДВ і Сил спеціальних операції у 2016 році.
Українським військовим також для випробування передадуть сучасні камуфляжні засоби польської компанії LUBAWA SA.
Згідно з домовленостями Україна та Польща планують почати спільне виробництво низки номенклатурних одиниць такої продукції. Польська компанія готова інвестувати в розвиток виробництва на території України, надаючи технології, досвід і  фінансові ресурси.
Інтерес до таких засобів захисту українського бійця виявив безпосередньо Президент України під час чергового огляду новітніх зразків озброєння на базі полігона 169-го навчального центру «Десна» Сухопутних військ ЗСУ.
Петро Порошенко доручив військовим озна-йомитися з товарами   LUBAWA SA та випробувати їх. За результатами тестувань визначать перелік продукції, яка вироблятиметься на одному з підприємств «Укроборонпрому» в партнерстві з польською компанією.
Першою номенклатурною позицією випробувань є мультиспектральна камуфляжна сітка, яка не має аналогів на території України. Цей засіб не лише повторює природне середовище та підсилює захист від пристроїв спостереження, а ще й знижує теплове випромінювання об’єктів до 85 %.
Тим часом ще у березні, попри конфлікт на Донбасі, влада Швейцарії погодила поставку в Росію камуфльованої сітчастої тканини з високотехнологічної сировини, яку можна використовувати у військових цілях. Сітка приховує наземні об’єкти від спостерігачів з повітря, стійка до радіолокаторів та інфрачервоного випромінювання.
Хоча експорт матеріалу обумовила угода, укладена до підтримання Швейцарією санкцій ЄС проти Росії, міжнародна спільнота негативно сприйняла факт цього продажу. Зокрема, Варшава різко засудила підприємницьку активність швейцарських бізнесменів і заявила    протест, пояснюючи, що це «полегшує агресію російської армії». За словами голови МЗС Польщі Гжегожа Схетини, до виявлення фактів порушення загальноєвропейських санкцій проти Москви швейцарські підприємці встигли вторгувати близько 85 мільйонів євро. А угода щодо постачання була підписана в серпні 2014 року – вже після анексії Криму РФ, але до того, як Швейцарія приєдналася до санкцій Євросоюзу.
Спостерігачі відзначають, що ця угода є найбільшою для Швейцарії з продажу за кордон нелегального армійського обладнання.

Володимир Косенко

Powered by Ajaxy