Журнал

Куди не кинь – усюди клин…

Куди не кинь – усюди клин…

— Упс! — сказали у Вашингтоні.

— Ой! — зойкнули у Москві.

— А чого ви хотіли? — поцікавилися у Києві.

Отже, днями сталося те, що й мало статися і про що гопників, котрі із пітерського підворіття переселилися у Кремль, давно попереджали: Сенат США схвалив бюджет країни, що передбачає виділення 500 мільйонів доларів на оборону України та надання ЗСУ летального озброєння. Щоправда, сенатори делікатно наголосили, що зброя матиме оборонний характер, але то таке. Зрештою і звичайну цеглину залежно від ситуації можна використовувати по-різному: хтось піде з нею шапки з перехожих знімати, а хтось навпаки — завадить нею любителеві чужих шапок стати президентом України. До того ж Збройні Сили України ні на кого нападати не збираються, вони тільки те й роблять, що обороняють цілісність і незалежність держави.

Тим не менше у Золотушній Орді здійнявся неабиякий вереск, на який, втім, звернули увагу лише психіатри.

— Коли весь світ говорить про те, що треба думати про безпеку, Порошенко каже про бойові дії! — заявив перший заступник голови комітету Ради Федерації з міжнародних справ Володимир Джабаров, підсиливши свій діагноз мареннями про те, що український президент «збирається застосовувати зброю проти власного народу на сході країни та проти Росії». Якби він ще пояснив, відколи це буряти на Сході України стали «власним народом» Петра Порошенка, то міг би хоча б у очах власної дружини виглядати розумним. Та не склалося.

Хай там що, але навіть у фейкових «народних республіках» раптом зрозуміли, що їхня подальша «переможна хода» незабаром може закінчитися на найближчому кладовищі, якщо США почнуть постачати Україні зброю. Та й не в ній справа. За півроку після «націоналізації» формально українських підприємств, чим так пишався «власний народ на сході України», у «линідирі» чомусь так і не сталося «економічного чуда». Сашко Захарченко своїм указом навіть Україну скасував, перейменувавши її на «Малоросію», щоб конкурента під боком не було, та й це не допомогло. Наприклад, працівники «Донецьккоксу» за ці шість місяців отримали по одній місячній зарплаті і по продуктовому набору — пляшку олії, кіло борошна, кіло круп, кілька банок консервів з досить дивним запахом і пачку макаронів. А тут ще й «старші братани» з Кремля почали натякати на можливе вже найближчим часом зменшення фінансування цих «жертв хунти», яким тепер залишається шукати харчі там же, де вони знайшли важке озброєння — у шахтах. І на російського президента їм ображатися гріх: на прохання «Путін — введи!» він таки ввів. Хоча лише тепер «власному народові» стає зрозумілим, що саме він йому ввів і в яку частину тіла. Тож двоголова курка на «державних» прапорах недорозвинутих республік набуває нового значення: то вона дивиться, в який бік драпати.

Тим часом у самій Росії почали підозрювати, що Україна не просто так віддала їм Крим, а з підступною метою — розвалити «Третій Рим» зсередини. Адже разом з «кримнашем» до Московії потрапила і «наша няша» — колишня прокурорка Наталія Поклонська, від одного вигляду якої починає мироточити все, що завгодно, — від бронзового бюсту Миколи ІІ до голого торсу Володимира Путіна і алюмінієвої кокарди Сергія Шойгу.  Облудно прокравшись до Державної Думи (організації, визнаної в Україні незаконною), ця мадам почала свою диверсійну діяльність, обравши першою жертвою фільм «Матильда», який саме знімав такий собі Олексій Учитель. Кіно — так собі, на тлі інших російських «шедеврів» виглядає, мов мультик з «На добраніч, діти». Йдеться у ньому про те, як тоді ще юний  царевич Ніколя, майбутній Другий, крутить у ліжку піруети з балериною Матильдою Ксешинською. Могло б бути і продовження, бо потім такі ж піруети крутили з Матильдою мало не всі найближчі родичі російського самодержця. Але тут на горизонті виникла бронебійна прокурорка і грудьми стала на захист честі і гідності «святого Миколая» зокрема і всього православ’я в цілому.

Діяльність цієї «ДРГ» в одній особі вже принесла свої плоди: найбільша у Московії об’єднана мережа кінотеатрів «Сінема парк» і «Формула кіно» днями відмовилася демонструвати «Матильду» у своїх кінозалах. А хто б не відмовивися, якщо, наприклад, у Єкатеринбурзі православний на всю голову водій протаранив на УАЗі і підпалив кінотеатр «Космос», офіс студії «Рок» Олексія Учителя закидали «коктейлями Молотова», а організація «Християнська держава — Свята Русь» (такий собі російський доморощений ІДІЛ) пообіцяла, що горітиме все, де ту «Матильду» крутитимуть. Тобто терористичні акти, якими так довго лякав Кремль росіян, дійсно розпочалися і набирають розмаху. Причому руками самих росіян! Залишається тільки побажати Наталії Поклонській подальших успіхів у її наполегливій боротьбі!

Олег ШПАК

Powered by Ajaxy