Культура

Турне слави

Турне слави

ansambl-1

Європейський тур заслуженого академічного Ансамблю пісні і танцю Збройних Сил України перетворився на тур слави. Давши 24 концерти у 21-му місті, артисти у військовій формі підкорили тисячі глядачів.  Іспанія, Португалія, Італія та Сербія щиро рукоплескали, дякуючи їм за години насолоди високим мистецтвом.

Керівник Ансамблю – талановитий композитор і диригент, заслужений діяч мистецтв України, полковник Дмитро Антонюк – успіх свого колективу бачить у майстерному поєднанні сольного та хорового співу, танцю й оркестрової музики, а ще – у щирій українській душі, здатній на повну дарувати радість і красу.

Гастролі організувала іспанська агенція «Промконцерт». Раніше вона співпрацювала лише з російськими військовими колективами, до головного ж військового Ансамблю України звернулася уперше – і не пожалкувала!
Упродовж 2 годин концертної програми понад 100 артистів Ансамблю знайомили глядачів з традиційними українськими композиціями, піснями і танцями. На прохання організаторів туру виконували також популярні російські пісні, молдавський та угорський народні танці.
– Крім того, – каже полковник Антонюк, – наприкінці кожного концерту ми виконували відому пісню чи славень регіону перебування. Нам було приємно, що в той час зал піднімався і співав разом з нами.
Одна з українок, яка перебувала в Мадриді, – Лілія Горан – так пригадує враження іспанців від концерту: «Після дійства українських віртуозів усі виходили усміхнені, говорили, що Україна має дуже багату культуру, та шкодували, що так мало знають про нас».
Публіка високо оцінила різноманіття голосів солістів-вокалістів сопранових партій – Маргарити Мелешко та Наталії Заболонської, тенорів – Сергія Юрченка та Віталія Лісковецького, баритона Євгена Заморського і розкішного баса Василя Пудченка. Зачарував слухачів і хор – справжня гордість Ансамблю, якому під керівництвом головного хормейстера Олександра Степанцова підвладні найскладніші твори хорового репертуару. Гармонію звуків присутні сприймали затамувавши подих, а надзвичайно складні та витончені пасажі не залишили жодного байдужого серця в залі. Вищий клас майстерності продемонстрував балет за постановкою балетмейстера, заслуженого артиста України Володимира Шмагуна. У вирі запальних і нестримних українських танців глядачі ледь утримувалися на своїх місцях, підстрибуючи та «змальовуючи» рухи руками і ногами. Пощастило тим, хто стояв. Уж вони мали куди більше можливостей приєднатися до цього мистецького дива.
Подорожуючи Європою, Ансамбль пісні і танцю Збройних Сил України відзначив своє 75-річчя. Свято припало на 9 січня у Валенсії. Для артистів приємністю стало те, що на сцені цього міста символічно майорів військово-морський прапор України… Є і пояснення: іспанська Валенсія та українська Одеса – міста-побратими.
ansambl-3– За цей тур ми «накружляли» 18 тисяч кілометрів, – зауважує полковник Дмитро Антонюк. – Умови були інколи екстремальні (у сенсі тривалих доріг, напруженого графіку, практичної відсутності репетицій, підготовки і необхідного часу на відпочинок). Проте ми не зірвали жодного концерту. Як люди військові та творчі, продемонстрували професіоналізм, організованість і витривалість. Ми працювали натхненно!
Успіх цього туру – у збільшенні шанувальників української культури, безцінної спадщини нашої держави. Завдяки Ансамблю пісні і танцю ЗСУ близько 40 тисяч європейців пізнали Україну у себе вдома. Тож залишається сподіватися, що вони полюбили її всім серцем.

Андрій ЯКУБУВ

 

Powered by Ajaxy