Журнал

Мрієш про оздоровлення? Обирай – «Трускавецький»!

Мрієш про оздоровлення? Обирай – «Трускавецький»!

Трускавець – один з найбільших курортів України та Європи. Головними лікувальними факторами тут є унікальна за своїми цілющими властивостями мінеральна вода «Нафтуся» та природний мінерал – озокерит. Також вельми популярні серед відпочивальників мінеральні джерела «Марія», «Софія», «Броніслава», «Юзя». На курорті щороку оздоровлюються десятки тисяч українців із різних куточків країни та іноземні гості

Після інтервенції російської армії до Криму, тимчасової окупації «зеленими чоловічками» українського півострова й курортів-оздоровниць на морському узбережжі Центр медичної реабілітації й санаторного лікування «Трускавецький» залишився чи не єдиним потужним санаторієм Міністерства оборони України, в якому оздоровлюються, проходять реабілітацію й повертаються до повноцінного життя українські військові, передусім – учасники АТО. «Трускавецький» має 77-річний досвід оздоровлення відпочивальників. Він розташований у лісопарковій зоні міста на загальній площі 9 гектарів. Нині санаторій спроможний обслуговувати одночасно до 500 осіб.

Сучасна лікувально-діагнос­тична база центру найбільша на курорті й дозволяє лікувати захворювання нирок та сечостатевої системи, печінки і жовчокам’яної хвороби, підшлункової залози й кишечника, шлунку і дванадцятипалої кишки, а також ендокринних захворювань цукрового діабету й ожиріння.

Де взяти путівку і скільки вона коштує?

Тривалість лікування у «Трускавецькому» – 21 доба. Для отримання путівки військово­службовцю необхідно звернутися до начальника медчастини або у військовий госпіталь. Учасники бойових дій отримують путівку безкоштовно, а її вартість для осіб без пільг становить 8 тисяч 190 гривень.

Як відомо, учасники бойових дій раз на рік мають право на безоплатне санаторно-курортне лікування у військовому санаторії. На членів сім’ї військовослужбовця це право не поширюється. Наприклад, якщо разом з чоловіком захоче поїхати в санаторій дружина та п’ятирічна дитина, то за їхні путівки доведеться сплатити повну вартість.

Однак існують пільги для членів сімей у розмірі 50% знижки. Це пов’язано із сукупним заробітком родини. Тобто коли розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує трьох прожиткових мінімумів, то членам сімей військовослужбовців надають путівки з 50% зниженням їхньої вартості.

У базову вартість путівки військовослужбовця для проживання входить номер «Звичайний». Проте кожен охочий за додаткову плату може поселитися у більш комфортабельних одно- чи двомісних кімнатах з усіма зручностями типу «Покращений», «Напівлюкс» та «Люкс». Ціна доплати становить від 20 до 30 гривень на добу.

Для відпочивальників у санаторії організоване чотириразове дієтичне харчування. Кожен пацієнт може скористатися системою замовлення страв на наступний день. Крім цього, функціонує й зал покращеного харчування з доплатою.

 

Пий «Нафтусю», але не зловживай!

Оздоровлення хворого розпочинається з дотримання дієти та щоденного прийому мінеральної води. Лікар прописує пацієнту час прийому, температуру й кількість води. Також попереджає про негативні наслідки у випадку, якщо людина не буде дотримуватися призначень. За словами медичних фахівців, зловживати «Нафтусею»  не рекомендується. Кожен повинен пам’ятати: мінеральна вода не являється питтєвою. Її прийом у великих дозах може зашкодити і викликати у людини дискомфорт. Тому пацієнту слід бути уважним, аби відпочинок не перетворився на проблему.

Мінеральну воду пацієнти приймають в Центральному бюветі міста Трускавця, що розташований за кілометр від санаторію. Незабаром власний бювет мінеральних вод буде побудований і на території центру. Відповідні роботи вже ведуться.

Також у центрі широко використовуються озокеритолікування, водолікування в різноманітних формах: мінеральні, хвойні, радонові, валеріанові, сірководневі, бішофітні ванни, підводний душ-масаж, душ Шарко, циркулярний і висхідний душі, а також зрошення кишечника лікувальною мінеральною водою, відварами лікарських трав, гідроколонотерапія.

 

Бджоли і п’явки гоять рани

Однією з нових процедур санаторію є апітерапія (сон на вуликах). Це лікування хвороб із застосуванням живих бджіл і продуктів бджільництва. Повітря у вулику насичене біологічно активними речовинами прополісу, який має антимікробні властивості. Сон на вулику-лежанці зміцнює весь організм людини, покращує діяльність серцево-судинної, нервової та дихальної систем. «Живе» тепло бджолиної сім’ї та змахи крилець бджіл діють на організм, як вібромасаж. Завдяки такій вуликотерапії стабілізується артеріальний тиск, покращується кровообіг, відбувається оптимізація обмінних процесів. Звук гудіння бджіл покращує імунітет, психологічний стан пацієнтів, особливо – воїнів АТО. Лікування бджолами корисне для людей будь-якого віку. Під час такої процедури відновлення організму відбувається практично за 2-4 години.

Важливим оздоровчим фактором у центрі вважається гірудотерапія (лікування п’явками). Біологічний секрет гірудин, який виділяє п’явка, містить значну кількість цілющих компонентів, які покращують деякі характеристики крові людини, підсилюють кровообіг. За словами медиків, лікування п`явками – незамінний метод при лікуванні хронічних захворювань. Для досягнення максимального лікувального ефекту медичні п’явки ставлять на біологічно активні точки. Цікаво, що сама природа підказує правильні способи застосування п’явок, оскільки вони присмоктуються до людини дуже вибірково й обирають певні місця. Позитивний ефект лікування п’явками відчули на собі сотні пацієнтів «Трускавецького».

Під час медичної реабілітації бійців у «Трускавецькому» застосовуються й інші сучасні процедури, зокрема «Доріжка Кнейпа». Вона є найпопулярнішою й найулюбленішою серед прихильників водолікування та відома своєю ефективністю ще з давніх часів завдяки баварському священнику Себастьяну Кнейпу. Випробувавши на собі чудесне зцілення водою, він розробив багато унікальних методик, які не застаріли та користуються величезною популярністю в наші дні. Що це за доріжка й куди вона веде? Доріжку Кнейпа долають босоніж по камінцях різної величини у ванночках, наповнених почергово холодною і теплою водою. Ця СПА-процедура допомагає зняти фізичну втому і напругу, поліпшує стан судин, м’язів та суглобів. Основна ідея методики – існування людини в єдиному ритмі з природою.

Ще одним популярним методом оздоровлення  є «Фітодіжка», що являє собою одну з варіацій лазень та об’єднує ароматерапію і сауну. Головна складова – оздоровлення паром з лікувальних трав. Кедрова діжка допомагає позбутися багатьох недуг.  Паритися в ній – це підвищити імунітет, знизити вагу, очистити організм від шлаків. Курс лікування становить 7-10 процедур.

Також у Центрі медичної реабілітації й санаторного лікування «Трускавецький» фахівці проводять складні клініко-біохімічні та імунологічні дослідження, рентгенологічне, ультразвукове та ендо­скопічне обстеження, обстеження серцево-судинної системи, головного мозку та нижніх кінцівок.

Умови відпочинку у військовому санаторії «Трускавецький» також дуже різноманітні. Пацієнти відвідують спортивний зал, зали лікувальної фізкультури й тренажерний, кімнату настільного тенісу, більярдну та солярій. Для дозвілля відпочивальників функціонує клуб, кіноконцертний зал, бібліотека, в яких влаштовують дискотеки, концерти і навіть, літературні вечори із залученням письменників і поетів. До речі, показати свій талант може кожен бажаючий. Якщо ви маєте власні вірші й з поезією на «ти», отже, цей захід саме для вас.

Під час перебування на курор­ті до послуг відпочивальників організовуються пішохідні екскурсії по околицях Трускавця і передгір’ю Карпат, автобусні екскурсії по історичних місцях Львівщини та карпатського краю. Відвідати старовинні замки, побувати на скелях легендарного Довбуша та підкорити Говерлу може кожен бажаючий.

 

Олег СУШИНСЬКИЙ

Powered by Ajaxy