Герої АТО

ВИШКІЛ ПОЛІГОНОМ

ВИШКІЛ ПОЛІГОНОМ

Військовослужбовці четвертої хвилі мобілізації пройшли спеціальну підготовку на військових полігонах Збройних Сил України. Нині у складі штатних підрозділів вони готуються до виконання бойових завдань.

0804_379Як розповів заступник начальника 184-го Навчального центру по роботі з особовим складом підполковник Володимир Безбородов, більше місяця близько 4 тис. мобілізованих удосконалювали свою фахову майстерність за приблизно 100 військовими спеціальностями.
Заняття тривали 7 днів на тиждень. Щодня по 10 годин відводилося на практичні заняття з бойової підготовки. Слід зауважити, що навчання ґрунтувалося насамперед на досвіді застосування підрозділів під час антитерористичної операції на Сході країни. Для цього, зокрема, залучали офіцерів, які пройшли випробування передовою.
Практичний вишкіл військовозобов’язаних відбувався на всіх ділянках найбільшого в Європі полігона. Попри цього досить велику територію, тут, що називається, не було, де яблуку впасти.
0804_204При в’їзді на полігон на комплексі підготовки інженерних підрозділів свою фахову майстерність відшліфовували сапери та їхні командири. Далі проводилися заняття з вогневої підготовки: контрольні стрільби з БМД-2 виконували майбутні військовослужбовці високомобільних десантних військ. А поруч вправлялися фахівці протиповітряної оборони Сухопутних військ, які із ЗУ-23-2 стріляли по наземних цілях. На танкодромі механіки-водії водили танки, бойові машини піхоти та МТ-ЛБ.
– Програма була досить насиченою, а підготовка – динамічною. За цей короткий час цілком освоїв зенітну установку ЗУ-23-2 й інше озброєння. Звичайно, досвід зайвим не буває. Тому треба буде продовжити навчання військовій справі безпосередньо у штатному підрозділі, – розповів про полігонні будні солдат Валерій Грибинчук.
24.02_011За словами заступника начальника центру з навчальної роботи підполковника Олександра Молокова, у програму підготовки військовозобов’язаних були внесені певні корективи. Зокрема, більше часу було відведено на заняття з кидання ручної гранати, стрільби з підствольного гранатомета та ведення рукопашного бою. А по закінченні курсу підготовки відбулося бойове злагодження військово-службовців у складі розрахунків, екіпажів та обслуг.
– Суттєво покращилося з речове забезпеченням. Якщо минулого разу особовий склад одягали в канадські однострої, то зараз військовослужбовці отримали українську форму нового зразка, – зауважив підполковник Володимир Безбородов.
За висновками безпосередніх начальників і командирів, особовий склад з 4 хвилі мобілізації, який навчався в 184-му Навчальному центрі, програму підготовки за військово-обліковими спеціальностями засвоїв у повному обсязі та стовідсотково готовий до виконання завдань.
Випускників Навчального центру не відправлятимуть одразу в зону проведення антитерористичної операції. У військових частинах новоприбулі військовослужбовці пройдуть чергове бойове злагодження вже у складі штатних підрозділів. І тільки після того переважна більшість з них замінить товаришів по службі на передовій.

Віталій СТЕЧИШИН

Powered by Ajaxy