Новини

Артилеристи ВМС в рамках навчань з територіальної оборони ОТУ «Маріуполь» виконували практичні стрільби з гармат «Гіацинт-Б»

Артилеристи ВМС в рамках навчань з територіальної оборони ОТУ «Маріуполь» виконували практичні стрільби з гармат «Гіацинт-Б»

В оперативно-тактичному угрупуванні «Маріуполь» відбулися навчання з територіальної оборони. До навчань залучалися військові частини та підрозділи, а також представники Державної прикордонної служби та Національної гвардії України від ОТУ «Маріуполь», які беруть участь в проведенні Антитерористичної операції.
За легендою навчань, умовний противник здійснив висадку десанту на морському узбережжі Маріуполя. З метою відбиття нападу гарматний артилерійський дивізіон здійснив марш із району відведення, розгортання у визначеному районі та управління вогнем батареї з артилерійських гармат «Гіацинт-Б».
Зважаючи на те, що Україна дотримується усіх вимог Мінських домовленостей, артилерійські системи калібром понад 100 міліметрів відведено від лінії зіткнення на встановлені відстані.
Як повідомив командир батареї старший лейтенант Максим Т., основною метою заняття було відпрацювати з особовим складом дії з розгортання та згортання артилерійських систем із похідного положення у бойове, а також наведення їх на різні типи цілей. За словами офіцера, відпрацювання цього нормативу досить важливе у практичній підготовці морських артилеристів.
– Для того, щоб вкластися в норматив і у встановлені терміни вийти у вказаний район, максимально швидко привести гармати в бойове положення та вразити вказані цілі, бойові розрахунки повинні відпрацювати всі дії до автоматизму і не один десяток разів, – підкреслив командир батареї старший лейтенант Максим Т.
Артилеристи розповідають, що «Гіацинт-Б» хоч й стара артсистема та при належному застосуванні є досить грізною та потужною зброєю, яка вражає цілі на відстань понад 30 кілометрів.
– Серед особового складу батареї багато військовослужбовців, які брали участь в АТО та мають бойовий досвід. Більшість військовослужбовців неодноразово виконували практичні стрільби. Є й у підрозділі також і новачки, які цього разу вперше стріляли. Однак усі військовослужбовці артилерійську систему вивчили досконально – знають матеріальну частину озброєння і тактико-технічні характеристики гармати, – розповів  командир гармати молодший сержант Сергій С.
За результатами навчання з територіальної оборони гармаші з окремої артилерійської брагади ВМС ЗС України висадку десанту на морське узбережжя і наступ ворога відбили, а умовного противника було знищено. Артилеристи виконання практичних стрільб відпрацювали на оцінку «добре».

 

Powered by Ajaxy