Новини

ДЕНЬ ВИШИВАНКИ ЯК СИМВОЛ ОБЕРЕГА НАЦІЇ ВІДЗНАЧИЛИ У ВІЙСЬКОВОМУ ІНСТИТУТІ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЇ ТА ІНФОРМАТИЗАЦІЇ

ДЕНЬ ВИШИВАНКИ ЯК СИМВОЛ ОБЕРЕГА НАЦІЇ ВІДЗНАЧИЛИ У ВІЙСЬКОВОМУ ІНСТИТУТІ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЇ ТА ІНФОРМАТИЗАЦІЇ

18 травня 2017 року – третій четвер місяця українці святкують День вишиванки. Це свято є самобутнім і самодостатнім, яке не належить  до жодного державного чи релігійного. Воно покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.
У Військовому інституті телекомунікацій та інформатизації також підтримується традиція святкування Дня вишиванки як символу збереження та популяризації українських цінностей. Зокрема, викладачі та курсанти, одягнувши  вишиванки у знак єдності всього багатонаціонального українського народу, привітали один одного, а також учасників АТО – військовослужбовців інституту, як захисників цілісності та недоторканості нашої рідної країни. Так колектив вишу долучився до загального піднесення вираження своєї національної та громадянської позиції й духовної свідомості.
У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Українська вишиванка – яскравий приклад і підтвердження цьому: історія вишиванки своїми витоками сягає в незапам′ятні часи. Ще за свідченням знаменитого Давньогрецького історика, географа і мандрівника Геродота, елементами вишиванки був прикрашений одяг скіфів, які проживали на наших землях в період VIII століття до нашої ери – IV століття нашої ери. Знаменитий арабський мандрівник X століття у своїх розповідях також згадує про русів, які носили вишитий одяг. У ході сучасних досліджень, наприклад, на Черкащині були знайдені срібні бляшки з фігурками чоловіків, датування знахідок VI століття, дослідження яких показали ідентичність елементів одягу і орнаменту вишивки українського народного костюму XVIII–XIX століть.

Powered by Ajaxy