Новини

«Друге життя» військової техніки

«Друге життя» військової техніки

Завдяки професійній та копіткій праці ремонтників, пошкоджена військова техніка повертається на передову справною та «находу». Спеціалісти і фахівці збірного пункту пошкоджених машин ОТУ «Маріуполь» проводять ремонт автомобільної та броньованої техніки і надають їй «друге життя», і техніка повертається саме туди, де вона найбільше необхідна – передові позиції.
Як повідомив заступник начальника збірного пункту пошкоджених машин ОТУ «Маріуполь» майор Андрій Мазур, для проведення ремонту прибувають автомобілі з поломками двигуна, ходової частини, тормозної та паливної систем.
– Основні недоліки з якими прибувають автомобілі до нас на ремонт – це поточний ремонт двигунів. Поломки трапляються через те, що переважна більшість автомобільної та бронетехніки є виробництва радянських часів і вже давно потребує списання. Однак вона ще «бігає» і допомагає бійцям на передовій. Техніка має великий моторесурс і тому потребує поточних та середніх ремонтів із заміною вузлів і агрегатів. Не секрет, що на ремонт приходять і окремі нові зразки, – розповів майор Андрій Мазур.
Ремонтна група автомобільної техніки займається проведенням поточних ремонтів та середніх ремонтів автомобільної техніки військових частин ОТУ «Маріуполь». Ремонтники проводять ремонт автомобілів КАМАЗ, УРАЛ, КРАЗ, ГАЗ, УАЗ, поточний ремонт двигунів. Фахівці проводять заміну поршневої групи, ремонт кривошипно-шатунного механізму.
Ремонтним бригадам вистачає роботи в будь-яку пору року. Влітку їм найчастіше доводиться відновлювати двигуни, які зазнали поломки від перегріву. Багато поломок із-за  непрофесіоналізму водіїв, які постійно міняються та неналежним чином доглядають за ввіреною технікою. Адже в дорозі, в переїздах, техніці потрібен догляд.
На нестачу запчастин ремонтники нині не скаржаться. Кажуть, що запасними частинами і технологічним обладнанням укомплектовані добре. Запчастини в наявності і їх достатньо для проведення ремонту автомобілів і бронетехніки.
Відповідно до заявок ремонтні бригади виїздять безпосередньо на передову аби оперативно провести ремонт пошкодженої автомобільної, бронетанкової техніки чи ракетно-артилерійського озброєння.
– Ремонтна група по ремонту автомобільної техніки проводить ремонт на місці, а решта груп виїздить на передову і проводять ремонт озброєння, зброї, систем озброєння БМП, БТР, танків. Також є група з ремонту бронетехніки, вони спеціалізуються на ремонті «на передку» ходових частин, – додав заступник начальника збірного пункту пошкоджених машин ОТУ «Маріуполь».
За словами офіцера військовим ремонтним підрозділам не вистачає сьогодні кваліфікованих спеціалістів. Адже більшість військових, які мають бажання пов’язати своє життя з військом йдуть служити до бойових частин. До ремонтних бригад потрапляють фахівці вже після навчальних центрів. Тож нині ремонтом переймаються ті військовослужбовці, які прийшли до частини ще на початку проведення мобілізації і ті, хто вже давно є її ветераном.
Для ремонтних бригад відновлення техніки на передовій після підриву на протитанковій міні вже давно не є надзавданням. Нещодавно військові ремонтники евакуювали із району проведення АТО інженерно-розгороджувальну машину ІМР, яка під час виконання завдань підірвалась на протитанковій міні. В машині відірвало передній опорний каток та пошкоджено гусеницю. На щастя екіпаж отримав лише контузію. ІМР потребує заміни 8 траків і опорний каток. Попри серйозні пошкодження ця інженерна машина повернеться до строю вже за кілька днів. Ремонтники кажуть, що для проведення ремонту ІМР запчастини є, тож незабаром її відремонтують, «поставлять на ноги» і вона після ремонту повернеться до свого підрозділу для виконання завдань в районі АТО. Адже така техніка вкрай необхідна військовослужбовцям там, де тривають бойові дії.
Фахівців і спеціалістів ремонтних бригад не часто відзначають державними нагородами, про них не складають легенд. Проте кожен, хто воював, віддає належне їхній важкій і, на перший погляд, непримітній роботі.
Адже від праці цих людей, незалежно в якому підрозділі знаходиться військова автомобільна чи броньована техніка, залежить її справність і подальше успішне виконання завдань за призначенням.

 

Назар Волошин, мобільна прес-група ОТУ «Маріуполь»
Фото автора

 

Powered by Ajaxy