Новини

Група Міністерства оборони України провела робочу поїздку до зони АТО

Група Міністерства оборони України провела робочу поїздку до зони АТО

Зокрема, офіцери та посадовці відомства працювали безпосередньо в оперативно-територіальних управліннях та підрозділах, які до них належать. Основною метою було з перших джерел дізнатися стан справ на передовій. Чи виконуються норми речового, продовольчого, фінансового забезпечення військовослужбовців тощо.

Ruslan-TkachukТак, керівник однієї з підгруп директор Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства оборони України полковник Володимир Гулєвич поспілкувався з військовослужбовцями 54 окремої  механізованої бригади, які несуть службу безпосередньо на передовій. Бійці переважно цікавилися новими зразками форми одягу, які тільки починають надходити на речові склади, що знаходяться в зоні АТО.
Полковник Володимир Гулєвич розповів, що нові зразки принципово кращі за попередні і в них враховані всі старі недоліки. Так, наприклад черевики з високими берцями тепер мають зимовий варіант. Вони стали утепленими, хромовими, з покращеним протектором та збільшеною зносостійкістю. За його словами, утеплена польова форма також зазнала змін. По-перше вона міцніша і тепліша. Підкладка до куртки стала зовсім іншою. Також додалися такі елементи, як флісова кофта, шапка тощо. Загалом всі ці речі вже поступають до зони АТО. Що стосується 54 бригади, то деякі військовослужбовці вже встигли отримати нову польову форму.

Ruslan-TkachukТакож, під час роботи групи вивчалися і питання побуту військовослужбовців, інтенсивність ведення бойових дій в зоні відповідальності бригади та рівень комплектації особового складу після звільнення в запас всіх мобілізованих. Виявилося, що зараз військова частина укомплектована не на сто відсотків, хоча і знаходиться в зоні проведення АТО. Проте, черга кандидатів на проходження служби за контрактом під кабінетами штабу бригади щодня тільки збільшується. Окрім цього, нещодавно, близько сотні військовослужбовців добровольчої роти «Правий сектор» уклали контракт з Міністерством оборони України і стали до строю цього з’єднання. Зараз всі вони проходять підготовку на навчальній базі бригади. Кадрова проблема вирішується.
Окрім цього, офіцери групи нагородили кращих військовослужбовців грамотами, медалями, нагрудними знаками,орденами та цінними подарунками від Міністерства оборони України.

Ruslan-TkachukТак, головний сержант механізованої роти Олександр із позивним «Морпєх» на війні вже два роки. Нагороду отримав безпосередньо на своїй позиції за 350 метрів від ворога. Під час вручення йому відзнаки як раз почався черговий мінометний обстріл наших позицій. Військовослужбовець розповів, що це нормальна ситуація на його точці. До такого вони звикли. На запитання, коли почнеться вогонь у відповідь він відповів що не скоро. За його словами, коли інтенсивність обстрілів слабка, наші військовослужбовці намагаються не відповідати ворогові.
Серед нагороджених прямо на передовій був і солдат Андрій Мордасов. Він воює з проросійськими найманцями вже рік.
До військкомату прийшов сам, адже мав бажанням підписати контракт. В бригаді він довгий час воював на небезпечному ВОПі «Море», за що й був відзначений командуванням. Боєць розповів, що вибрав для себе правильну професію і саме на війні зрозумів, що хоче присвятити службі все своє життя. Зараз він  готується до вступу у військову академію.

Ігор ПАРУБСЬКИЙ

Powered by Ajaxy