Новини

ЯК ЗМЕНШИТИ ВПЛИВ ПТСу

ЯК ЗМЕНШИТИ ВПЛИВ ПТСу

У Краматорську розпочався навчальний курс для військових психологів, медиків та капеланів, які залучаються до проведення операції Об’єднаних сил, із загальних питань виявлення та профілактики посттравматичного стресу.
Із початком занять слухачів привітав Командувач об’єднаних сил генерал-лейтенант Сергій Наєв. Він поінформував присутніх про те, що в Об’єднаних силах створені позаштатні групи досвідчених психологів, які постійно працюють у підрозділах, виявляють військовослужбовців із психологічними проблемами, надають їм первинну допомогу. Також налагоджено взаємодію з Генеральним штабом Збройних Сил України щодо роботи високомобільних груп внутрішніх комунікацій у військових частинах, які виконують бойові завдання.
– З самого початку проведення операції Об’єднаних сил одним із ключових завдань я визначив збереження життя та здоров’я особового складу, зменшення випадків загибелі військовослужбовців, не пов’язаних з виконанням бойових завдань, у тому числі – і внаслідок суїцидів. – І тому проведення навчального курсу з військовими психологами та медичними працівниками надзвичайно для нас важливе і корисне, – наголосив Сергій Наєв.
Як зауважив Командувач ООС, з метою зниження психологічного навантаження на особовий склад спільно з Донецькою обласною державною адміністрацією організована робота щодо проведення реабілітації військовослужбовців частин Об’єднаних сил на базі Донецького обласного госпіталю ветеранів війни у місті Святогірську. На даний час курс реабілітації вже пройшли 96 військовослужбовців. Ще 23 військовослужбовці будуть направлені на лікування найближчим часом.
Під час навчання фахівці проводитимуть зі слухачами різноманітні тренінги, що дозволять підвищити рівень їхньої компетенції щодо скринінгу, лікування, реабілітації та профілактики психологічних розладів та психічних порушень у військовослужбовців. Наприкінці курсу отримані слухачами знання та здобуті навички будуть підтверджені відповідними сертифікатами.
У відкритті курсу також взяли участь Головний військовий прокурор Анатолій Матіос та голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Олександр Куць, фахівці Українського науково-дослідного інституту соціальної і судової психіатрії та наркології Міністерства охорони здоров’я України.

 

 

Powered by Ajaxy