Новини

«Каспер» і «Саурон» для Українського війська

«Каспер» і «Саурон» для Українського війська

У Військовому інституті телекомунікацій та інформатизації презентовано нову систему екстреної евакуації поранених «Каспер» та експериментальну відеосистему виявлення та спостереження за безпілотними літальними апаратами  «Саурон».
Зокрема, систему «Каспер» розробили фахівці Наукового центру зв’язку інституту. Вона суто українська та має спеціальне програмне забезпечення. Складається зі спеціальних маячків, які сигналами через супутник вказують координати пораненого.
Новітня експериментальна відео-система виявлення та спостереження за безпілотними літальними апаратами «Саурон» також унікальна! Її розробили офіцери кафедри спеціальних засобів зв’язку та радіотехнічних засобів навчального закладу. Вона забезпечує отримання, обробку та передачу відеоінформації про безпілотник в режимі реального часу та може дистанційно керувати відеосенсорами по радіоканалу.
З роботою новітніх систем ознайомилися учасники триденного семінару, що триває у Військовому інституті телекомунікацій та інформатизації.  До заходу, який відбувається під керівництвом начальника Головного управління зв’язку та інформаційних систем Генерального штабу ЗС України генерал-майора Володимира Рапка, залучені представники військ зв’язку Збройних Сил України.
Вони обговорюють та аналізують результати й досвід застосування зразків техніки зв’язку, які надійшли у підрозділи Української армії впродовж останніх трьох років та широко використовуються в зоні АТО.
— Сьогодні системи зв’язку та автоматизовані системи управління Збройних Сил України відповідають стандартам НАТО. Вони дозволили оперативно та безперервно здійснювати управління військами. Розвиток, подальше удосконалення, переозброєнню новітніми цифровими засобами зв’язку триває. Ми прагнемо досягти повної сумісності з країнами Альянсу. — зазначив генерал-майор Володимир Рапко.
Під час занять також виступили начальники військ зв’язку видів Збройних Сил України та оперативних командувань, котрі детально розповіли про шляхи підвищення ефективності використання техніки зв’язку в зоні проведення антитерористичної операції на Сході України.
В ході семінару керівному складу військ зв’язку ЗС України продемонстровано розгорнуті макети пунктів управління.

 

Ти станеш командиром!

Військо України
Powered by Ajaxy

Партнери проекту