Новини

«Крила Фенікса» на допомогу українській армії

«Крила Фенікса» на допомогу українській армії

Вони забезпечують українських солдатів практично всім: від питної води і зубної пасти до дефіцитних бронежилетів і позашляховиків. За два місяці свого існування Фонд допомоги країні «Крила Фенікса» на чолі з киянином Юрієм Бірюковим зібрав більше чотирьох мільйонів гривень і зберіг життя сотням бійців.

Волонтера з ніком Фенікс і його помічників, які отримали прізвисько «Крила Фенікса» (їх приблизно 30 чоловік), українські солдати чекають з нетерпінням. Ризикуючи життям, сміливці по кілька разів на тиждень приганяють в місця бойових дій вантажівки, набиті продуктами, засобами гігієни, медикаментами, запчастинами для ремонту техніки, посилками від родичів, дитячими листами та малюнками. А ще – партії бронежилетів і натовських касок, новенькі джипи і спеціальні прилади для захисту від ворога.

Юра Фенікс дізнається, що потрібно на передовій, пише про це в FB. Відповіді дають ті, хто можуть надати допомогу.

Про Фенікса і його команду ходять легенди. Кажуть, ці хлопці за лічені дні вирішують найскладніші проблеми. Нещодавно німецька газета «Більд» присвятила Феніксу центральну смугу, назвавши його «українським супергероєм». Насправді волонтера звуть Юрій Бірюков. Він людина забезпечена і не приховує цього. Однак зараз Феніксу не до бізнесу. Останні два місяці він займається виключно проблемами української армії.

Фенікс опікується 72 гвардійською механізованою бригадою, 26 Бердичівською артилерійською бригадою, 25 Дніпропетровською десантною бригадою, 15 Бориспільською бригадою транспортної авіації, 10 Сакською бригадою морської авіації, також 79 Миколаївську десантною бригадою.

Фенікс купує все: берці, військову форму, футболки, мило ,туалетний папір, засоби захисту від комах, вологі серветки, зубні щітки і пусту, натільну білизну, цигарки, біноклі, рації, …. перелік невичерпний.

Керівник фонду сам замовив бронепластини, знайшов робітниць, які пошили чохли. Дизайн був розроблений разом із десантниками. За повтори місяці волонтери доставили понад двох тисяч бронежилетів в зону АТО.

Закуповуються тепловізори, дальноміри, ліки, каски, позашляховики.

Для військовослужбовців, які угнали літаки і гелікоптери із захопленого аеродрому в Криму, будується будинок із будівельних модулів на 180 квадратних метрів.

Майже завершений ремонт одного літака Ан-26 за кошти волонтерів; льотчики назвали його«Везунчик».

Наразі за підтримки медиків фонд розробив і укомплектував індивідуальні аптечки для військових, невдовзі буде відправлена перша партія із півтори тисячі штук аптечок, до складу яких входить навіть суперзасіб для припинення кровотечі в польових умовах.

Powered by Ajaxy