Новини

КРИМ: ПІСЛЯ РЕФЕРЕНДУМУ ОБАМА ЛЯКАЄ ПУТІНА НОВИМИ САНКЦІЯМИ

КРИМ: ПІСЛЯ РЕФЕРЕНДУМУ ОБАМА ЛЯКАЄ ПУТІНА НОВИМИ САНКЦІЯМИ

Le Monde («Світ» французька газета)

Західні країни не визнали референдум в Криму від 16 березня, в ході якого 95% учасників виразили бажання приєднатися до Росії, пише у понеділок 17 березня французька газета Le Monde.

«ОБАМА ПОГРОЖУЄ»
Сполучені Штати офіційно відмовилися визнавати референдум, який, на думку Білого Дому, «суперечить Конституції України» і організований «під тиском з боку Росії».
«Дії Росії – небезпечні і дестабілізуючі», – зазначається в офіційному комюніке Сполучених Штатів.
Президент США Барак Обама провів в неділю, 16 березня телефонну розмову із Президентом Російської Федерації Володимиром Путіним.
Барак Обама «наполягав на тому, що дії Росії є порушенням суверенітету і територіальної цілісності України, і що разом із нашими європейськими партнерами ми готові накласти додаткові санкції на Росію», – повідомив Білий Дім.
«Президент Обама підкреслив, що референдум в Криму, який порушив Конституцію України і відбувся в умовах військової інтервенції Росії, не буде ніколи визнаний Сполученими Штатами і міжнародною спільнотою», –  зазначає Білий Дім.
Обама також заявив російському президентові, що кризу ще досі можна вирішити дипломатичним шляхом за умови, що російська армія припинить своє вторгнення на територію України. В телефонній розмові Володимир Путін, зі свого боку, сказав, що референдум «повністю відповідає нормам міжнародного права».

«ДЕМОКРАТИЧНИЙ ФАРС»
788a18be4e733494971ee2a108edfb17aecd0579

Європейський Союз офіційно засудив референдум, який відбувся в неділю, назвав його «незаконним і неправомірним», і підтвердив, що питання запровадження санкцій буде розглянуто в понеділок. «Результат голосування не буде визнаний», – заявили в спільному комюніке президент Європейської Ради Герман ван Ромпей і президент Єврокомісії і Жозе Мануель Баррозу.
Лоран Фабіус, голова зовнішньополітичного відомства Франції, не визнав «незаконне» голосування».
«Франція закликає Російську Федерацію вжити негайних заходів, які дозволять уникнути непотрібної і небезпечної ескалації ситуації в Україні», – повідомив він.
Велика Британія засудила вибори, які вона назвала «демократичним фарсом».
Італія ще раз підтвердила, що «всі дипломатичні канали є відкритими» за умови, що «Росія не буде анексувати Крим».

АДРЕСНІ САНКЦІЇ ЄС
Міністри іноземних країн Європи зберуться разом в понеділок 17 березня, щоб розглянути адресні санкції як-то: замороження активів і візові обмеження, якщо Росія не буде вживати заходів для «деескалації» напруги.
Посли 28 країн при ЄС мали зібратися в неділю 16 березня, по обіді для визначення переліку російських і українських посадовців, на яких поширюватимуться ці санкції. Цей перелік буде оприлюднений лише після проведення засідання міністрів в понеділок.
Не всі Європейські країни вітають запровадження таких санкцій. Зокрема, Болгарія виявляє стриманість в цьому питанні.
«Разом з декількома іншими країнами Європейського Союзу (ЄС) ми найменш зацікавлені в санкціях», – заявив голова Уряду Болгарії Пламен Орешарські.
Сусідня країна, Румунія теж, дуже занепокоєна проходженням голосування в Криму.
«Якщо ми визнаємо цей прецедент, заснований на військовій інтервенції, кордони в Європі і цьому регіоні вибухнуть», – заявив Міністр іноземних справ Румунії Тітус Корлатеан. – «Наша позиція щодо Росії має бути дуже твердою».

Germany's Chancellor Angela Merkel listens to a question at a joint news conference in TriesteПОСИЛЕННЯ ПРИСУТНОСТІ ОБСЄ
Німецький канцлер Ангела Меркель провела телефонну розмову із Володимиром Путіним за ініціативою німецької сторони.
«Відбувся конструктивний обмін думками щодо можливого відправлення в Україну потужної місії ОБСЄ для вивчення ситуації», – повідомив Кремль.
Пані Меркель запропонувала: «фактична присутність ОБСЄ в Україні буде швидко збільшена і ще більше спостерігачів буде відправлено в найгарячіші точки, зокрема, на схід країни. Таке рішення повинно бути прийнято більшістю на засіданні Ради ОБСЄ, яке відбудеться в понеділок у Відні».

Powered by Ajaxy