Новини

Мешканцям Верхньоторецького спростили режим перетину лінії розмежування

Мешканцям Верхньоторецького спростили режим перетину лінії розмежування

Мешканці прифронтового селища Верхньоторецьке отримали можливість у спрощеному режимі перетинати умовну лінію розмежування для того щоб потрапити на непідконтрольну Україні територію.  

Щоб потрапити на тимчасово окуповану територію місцевим жителям потрібно було їхати до найближчого КПВВ,  це було не зручно, адже щоб потрапити до потрібно місця люди деколи долати зайві 90 кілометрів.
Військовослужбовці Збройних Сил України, які контролюють селище, розповіли, що пункт перетину піший, і автомобільний транспорт тут не пропускають.  Мешканці Верхньоторецького та прилеглих сіл переважно йдуть до непідконтрольної Ясинуватої та Макіївки, щоб відвідати близьких та рідних. Дехто працює на тамтешніх підприємствах. Інтенсивність перетину зростає 5-го та 20-го числа кожного місяця, коли люди йдуть на українську сторону для того, щоб отримати пенсію та інші соціальні виплати.
Військові кажуть що місцеве населення позитивно оцінило таке рішення, адже в кожній другій родині Верхньоторецького на тимчасово окупованій території проживають родичі, є якесь нерухоме майно тощо.
Мешканці Верхньоторецького Галина та Сергій щойно побували в Ясинуватій у своїх рідних. Хоч і довелося чотири кілометри пройти пішки щоб сісти на найближчий автобус, але вони все одно задоволені, адже рішення спростити режим перетину значно полегшив їхню ситуацію.
Олена з Новобахмутівки, що поруч з Верхньоторецьким, разом із онучкою  вирушила до окупованої Жданівки, щоб провідати своїх дітей та інших онуків. Із веденням таких спрощень для місцевих мешканців вона вперше перетинає лінію розмежування. Жінка зраділа такому рішенню адже в неї п’ятеро дітей та багато онуків і вона хоче бачити їх частіше. Раніше це робити було незручно, адже доводилось їздити в об’їзд до найближчого КПВВ 90 км
Спрощений режим буде діяти до кінця цього року.

Ігор ПАРУБСЬКИЙ
Мобільна прес-група ОТУ «Донецьк»

Сохранить

Powered by Ajaxy