Новини

НАЦГВАРДІЯ ВІДРОДЖУЄТЬСЯ

НАЦГВАРДІЯ ВІДРОДЖУЄТЬСЯ

11 березня 2014 року прийнято рішення відродити Національну Гвардію України.the_national_guard_gathers_real_men_view_full_image
13 березня 2014 р. Верховна Рада України затвердила закон № 4393 та фінансування Національної гвардії України.

Згідно із законом, нове військове формування виконуватиме правоохоронні функції і увійде до системи МВС. За словами Командувача Національною гвардією генерал-лейтенанта Степана Полторак, а загальна чисельність Нацгвардії становитиме 60 тисяч бійців, але при необхідності парламент може збільшити їхню кількість. Окрім іншого, на гвардію будуть покладені функції з охорони державного кордону і боротьбі з тероризмом.

17 березня в Україні розпочалася часткова мобілізація. Верховна Рада затвердила відповідний указ в. о. президента Олександра Турчинова в якому зазначається, що мобілізація триватиме до 45 днів і на це виділено майже 7 мільярдів гривень. Упродовж цього часу до Збройних сил та Національної гвардії мають призвати 40 тисяч українців.  Насамперед, відбуватиметься призов тих людей, які відслужили військову службу – солдатів-сержантів і офіцерів запасу.

Перші п’ять сотень добровольців-гвардійців вже відправилися на бойові навчання – експрес-курс молодого бійця до військової частини у Нових Петрівцях, що під Києвом. Тут їх навчатимуть рукопашному бою, основам повітряно-десантної, вогневої підготовки, тощо.
Зрозуміло що на двотижневих навчаннях залишаться не всі, лише ті, що пройдуть медкомісію, яка відсіє непридатних до служби. За словами новобранців, за перші дні зборів вони вже стріляли з декількох видів зброї.

[nggallery id=17 template=”galleryview”]

«Коли узяв до рук автомат, відразу пригадав, як його збирати. А вчора у нас були тактичні заняття – кидали на влучність гранати і вчилися правильно, тобто вчасно, висмикувати чеку», – говорить Антон Виговський, який раніше служив в армії і був звільнений за скороченням штатів. Стріляють майбутнні нацгвардійці і з снайперських рушниць. В кожній сотні вже призначені свої снайпери. Також добровольці освоюють великокаліберні кулемети на бронетранспортерах і різного типа гранатомети: ручні – РПГ-7В і автоматичні 30-міліметрові станкові – АГС-17.

Живуть «гвардійці» в справжніх польових умовах, а саме в армійських уніфікованих наметах санітарно-барачного типу.

«Поганенько хтось їх поставив. Зараз забиваємо коли і натягуємо вірьовки тугіше… досвіду нам не бракує, адже ставили їх на Майдані!» – ділиться боєць Богдан Мирний. – Годують просто, вчора на обід була каша з тушкованим м’ясом, суп та компот. На майдані годували набагато краще… Але ми сюди не на курорт приїхали, а Батьківщину боронити.

Серед новобранців нацгвардії багато колишніх військових, медиків, інженерів, вчителів. Серед них не лише чоловіки. 23-річна Ольга Ратич – помічниця сотника, вона  ніколи в житті не тримала зброї але ж останні події змусили молоду дівчину обрати іншу професію і стати до лав Національної гвардії для захисту своєї Вітчизни.

parubijПpoцec пiдгoтoвки вiдвiдав глaва Paди Haцioнaльнoї бeзпeки i oбopoни Aндpiй Пapyбій. Він особисто звернувся до новобранців із зверненням:

–         До Національної гвардії мають призвати 20 тисяч людей, а частковій мобілізації до Збройних сил підлягають ще 20 тисяч, зараз Москва намагається повторити кримський сценарій і в південно-східних областях. На Півдні і на Сході України сьогодні намагаються здійснювати провокації не просто громадяни Росії, а працівники елітних підрозділів. Вони прагнуть прибути на нашу територію зі зброєю, – зазначив Андрій Парубій.

–         Сьогодні перед всіма стоять нові завдання, нові виклики, адже ми будуємо нову Україну та армію! Люди, які на Майдані продемонстрували здатність боронити Україну й нині стали плече до плеча задля захисту своєї держави. Наш високий дух, дух людей, які показали, що Україну не можна зламати – принесе перемогу. Нас ніхто не здатен подолати”, – зазначив Андрій Парубій. Він побажав добровольцям успіху, сили та перемоги.

Вячеслав Петровський

Більше фото за посиланням

Powered by Ajaxy