Новини

Оборонне відомство не співпрацюватиме з забудовниками, які порушують умови договорів

Оборонне відомство не співпрацюватиме з забудовниками, які порушують умови договорів

Міністерство оборони України припиняє співпрацю з  будівельними компаніями, які недобросовісно виконують свою роботу і розриває контракти з фірмами, що зобов’язалися збудувати 184 гуртожитки для військовослужбовців.
З даної проблематики 1 серпня  в прес-центрі Міністерства оборони України відбувся брифінг за участі заступника начальника Головного квартирно-експлуатаційного управління Збройних Сил України полковника Олександра  Чергінця.
Як заявив посадовець, на сьогоднішній день вже розірвано контракт з фірмою-забудовником «Візін Річ», яка не розпочинала будівельні роботи у м.Очаків у встановлені строки. Також підготовлена документація до розірвання договорів з фірмою: «Перша будівельно-монтажна група», яка  виконувала будівельні роботи з запізненням по 10 об’єктам у місті  Новоград-Волинський. До неї приєдналась  фірма  «Фаворит ОПТ», яка затримувала будівництво 1 об’єкту у селі Гончарівське, а фірма  «БМС БУД» не виконала жодних будівельних робіт у м. Конотоп. Будівельним компаніям, які виконують роботу з запізненням направлені листи щодо прискорення темпів будівництва і дотримання календарних графіків виконання робіт.
За словами офіцера, Міністр оборони України має жорстку позицію стосовно підрядників, нездатних дотримуватися укладених договорів.
— З метою досудового врегулювання спору замовниками Міністерства оборони України до підрядників, які грубо порушують строки виконання етапів будівництва, надіслано претензії з нарахуванням штрафних санкцій на загальну суму більше 1 млн грн. На цей час будівельними компаніями вже сплачено понад 110 тис. грн штрафних санкцій, — сказав полковник  Чергінець.
Слід зазначити,що закупівля будівельних робіт на військових об’єктах здійснюється у відповідності з чинним законодавством України у сфері публічних закупівель з використанням електронного майданчику “PROZZORO”. Ті фірми-забудовники, які порушують умови контракту більше не зможуть приймати участь у закупівлях,які здійснює оборонне відомство.
Міноборони залишає за собою право, надане Законом України, щодо внесення недобросовісних будівельних компаній у відповідні списки суб’єктів господарювання, що порушують умови договорів.
Не дивлячись на ситуацію що склалася, до кінця поточного року планується завершити будівництво та під’єднати до інженерних мереж 122 об’єктів, решту— 62 об’єкта заплановано ввести в експлуатацію у першому півріччі 2019 року. За словами заступника начальника Головного квартирно-експлуатаційного управління Збройних Сил України  на реалізацію вказаного проекту у 21 області України державним бюджетом передбачено фінансовий ресурс на  суму  2,6 млрд грн.

 

Powered by Ajaxy