Новини

Пам’ятаємо — поки живемо! І живемо — поки пам’ятаємо!

Пам’ятаємо — поки живемо! І живемо — поки пам’ятаємо!

Уродженець села Яланець Вінницької області, солдат Збройних Сил України Віктор Саванчук, прожив на білому світі лише 21 рік. Але то було життя справжнього воїна. І пішов він з життя як!
Від 2013 року Віктор служив у Хмельницькому полку спеціального призначення. З початком російської агресії став на захист Батьківщини на Сході України. 9 липня 2014 року, приблизно о 23.40, машина «Урал» з бійцями 8-го окремого полку спеціального призначення, серед яких був і розвідник-кулеметник Віктор Саванчук, потрапила у засідку. Під час бою з російськими терористами троє українських військовиків отримали поранення різних ступенів тяжкості. Віктор вогнем свого кулемета до останнього прикривав відхід побратимів, давши їм змогу евакуювати поранених…
За словами командирів і однополчан Віктора Саванчука, він був чесною і порядною людиною, справжнім патріотом України. Що і довів, ціною свого життя врятувавши інших. Під час поховання на рідній землі воїна, вклонитися герою прийшли тисячі його земляків. За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни, солдат ЗСУ був нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).
Ми не ховаємо своїх полеглих крадькома під безіменними табличками з номерами, як це роблять безбатченки по той бік «поребрика». Військовики Української армії роблять все, щоб пам’ять про хлопців і дівчат, котрі пролили свою кров задля щастя і незалежності України, передавалася від покоління до покоління. Саме тому, без жодних «вказівок зверху», бійці одного з підрозділів на Луганському напрямку самостійно виготовили і 5 грудня, напередодні Дня Збройних Сил України, урочисто відкрили пам’ятний знак на місці загибелі Віктора Саванчука. Знак, який їм дорожчий за будь-які помпезні меморіали минулих епох. На церемонії відкриття були присутні командири підрозділу і гості з 8-го окремого полку спеціального призначення. Пам’ять про наших полеглих зміцнює військове братерство!

Міжвідомча мобільна прес-група ОТУ «Луганськ»

Powered by Ajaxy