Новини

Поблизу Маріуполя військові сапери виявляють та знешкоджують небезпечні боєприпаси

Поблизу Маріуполя військові сапери виявляють та знешкоджують небезпечні боєприпаси

На Маріупольському напрямку дві позаштатні групи розмінування, до складу яких увійшли найкращі фахівці інженерно-саперного підрозділу 36 бригади морської піхоти Військово-морських сил ЗС України, виявляють та знешкоджують міни й інші небезпечні боєприпаси.
Роботи для військових саперів вистачає щодня. Як показує досвід, терористи залишають по собі чимало «подарунків», особливо у лісосмугах та на дорогах. Регулярно військові інженери перевіряють основні шляхи в зоні відповідальності, адже вже траплялись випадки, коли наступного дня після перевірки виявляли нові вибухові пристрої.
– Найчастіше ми маємо справу із снарядами та мінами, які не здетонували, гранатами на розтяжках, протипіхотними мінами типу ПМН-2, ПМН-4 що заборонені Оттавською конвенцією, різними видами виготовленими вручну вибуховими пристроями, – розповідає командир інженерно-саперного підрозділу старший лейтенант Денис Шаманський.
Боєприпаси, які не розірвалися, несуть особливу небезпеку, адже їхні детонатори можуть спрацювати від найменшого руху. Для ліквідації таких «сюрпризів» сапери оцінюють ситуацію та стан боєприпасу, а потім приймають рішення про підрив безпосередньо на місці чи на спеціальній ділянці.
Для військових інженерів на передовій не в новинку працювати й з боєприпасами, яких немає на озброєнні українського війська. Вони з’явилися у сепаратистів завдяки військовій допомозі з Росії. Це міни типу МОН-50 та МОН-90 російського виробництва 2000 років, міни ПМН-2 2010-2012 років випуску, постріли до РПГ-7 з термобаричними зарядами, яких взагалі не було в нашій армії.
Постійно допомагають сапери цивільним мешканцям. Зокрема, підрозділ старшого лейтенанта Дениса Шиманського здійснив понад три сотні виїздів на обстеження місцевості за заявками мирного населення.

Прес-група ОТУ «Маріуполь»

Powered by Ajaxy