Новини

Поразка російської дипломатії в Кримській війні-2014

Поразка російської дипломатії в Кримській війні-2014

27 березня 2014 відбулася знаменна подія, яку можна назвати дипломатичною перемогою цивілізованих держав, що підтримують міжнародний правопорядок, над російським агресором: делегати Генеральної Асамблеї ООН прийняли резолюцію, що підтверджує територіальну цілісність України, і тим самим засуджує анексію Криму Росією.

Серед іншого в резолюції підкреслюється, «що референдум, проведений в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі 16 березня 2014, не маючи законної сили, не може бути основою для будь-якої зміни статусу Автономної Республіки Крим або міста Севастополя». Таким чином, втратив будь-яке значення головний пропагандистський козир у руках Росії, який виправдовує її анексію Криму.
За цю резолюцію проголосували 100 держав – членів ООН; проти виступили лише 11 країн, а утрималися – 58 . Судячи за підсумками голосування, Росія опинилася поза кола цивілізованих держав, а її прихильниками стали ті країни, велику частину з яких вважають авторитарними або просто нецивілізованими (Вірменія, Білорусь, Болівія, Венесуела, Зімбабве, КНДР, Куба, Нікарагуа, Сирія, Судан).

У процесі обговорення питання про ухвалення резолюції Генеральної Асамблеї ООН особливим цинізмом і відвертою брехнею вразила мова постійного представника Росії в ООН В. Чуркіна, який договорився до того, що «в рядах антиурядових демонстрантів відкрито марширували міністри та інші діячі з країн Євросоюзу і США», а також розповів про те, що «вони ж виступали з трибун з провокаційними закликами проведення антиурядових акцій». Пан Чуркін жодного факту не привів, але акцентував увагу ООН на те, що деякі міністри ЄС «марширували» у лавах демонстрантів або ж закликали до проведення «антиурядової акції».

Як відомо пан Чуркін знається на подіях в Києві: він переконував нібито на сьомому поверсі Будинку профспілок у Києві «постійно діяв штаб Сполучених Штатів Америки». При цьому він звинуватив США в розстрілі демонстрантів. «До речі, саме з цієї будівлі велася снайперська стрільба одночасно і по представникам сил правопорядку і по демонстрантах», – зазначив він.

Який сенс має балаканина Чуркіна? Загальновідомі факти кажуть протилежне. Справа в тому, що в Києві снайпери відкрили вогонь по демонстрантах 20 лютого, а Будинок профспілок згорів вночі з 18 лютого на 19 лютого, тобто в Будинку профспілок ніхто вже не міг перебувати 20 лютого. До того ж, як це зафіксували камери і підтвердили очевидці, снайперський вогонь вівся з будівлі Кабінету міністрів, що знаходиться під контролем влади.

Мабуть, кричуща брехня представника Росії в ООН була розрахована на тих людей, хто не має навіть найменшого уявлення про трагічні події в Києві або затятих супротивників США. Російська дипломатія має акцентований агресивний, цинічний та хамський стиль. А завдяки міністру закордонних справ Росії Лаврову давно вже не дивує західних дипломатів.

Незважаючи на те, що резолюції Генеральної Асамблеї ООН не мають юридично обов’язкової сили, а носять рекомендаційний характер, вони є виразом світової громадської думки і сприяють зміцненню та розвитку міжнародного права.

Ще однією знаковою подією в сучасній історії міжнародних відносин і міжнародного права стало прийняття 24 березня 2014 лідерами Великобританії, Німеччини, Італії, Канади, Сполучених Штатів, Франції, Японії, а також головою Європейської ради та головою Європейської комісії  Гаазької декларації, значення якої можна порівняти зі значенням Атлантичної хартії 1941 року, що стала основою формування антигітлерівської коаліції.

У цій Декларації чітко підтверджено підтримку суверенітету, територіальної цілісності і незалежності України, а її творці недвозначно заявили: «Міжнародне право забороняє придбання території іншої держави, частково або цілком, шляхом примушування або застосування сили. Це порушує принципи, на яких побудована міжнародна система. Ми засуджуємо незаконний референдум, проведений у Криму з порушенням конституції України. Ми рішуче засуджуємо незаконну спробу Росії анексувати Крим з порушенням міжнародного права і конкретних міжнародних зобов’язань. Ми не визнаємо жодної з цих акцій».

Таким чино , на сьогоднішній день сформувалася потужна коаліція цивілізованих держав, спрямована на захист не тільки територіальної цілісності і суверенітету України, але також міжнародного права в цілому; і цієї коаліції дуже скоро судилося перемогти агресивну імперію Путіна в ім’я таких загальнолюдських цінностей таких, як свобода, демократія і верховенство права.

Автор: Олександр Мережко

Powered by Ajaxy