Новини

Протягом 2017 року заплановано здійснити перехід на нову систему харчування 22 військових частин

Протягом 2017 року заплановано здійснити перехід на нову систему харчування 22 військових частин

У рамках переходу до нових стандартів харчування та виконання заходів реформи харчового забезпечення Збройних Сил України Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації з першого вересня вже перейшов на нову систему харчування.
Загалом, відповідно до завдань Воєнної доктрини України, започатковано реформу харчування військовослужбовців Збройних Сил України з наближенням її до стандартів НАТО.
З цією метою протягом 2015-2016 років у Західній Військово-Морської базі (м. Одеса) та Національній академії Сухопутних військ (м. Львів) проведено експеримент з харчування особового складу за Каталогом.
Нова система харчування, показала свою ефективність, доцільність, та отримала позитивні відгуки від кінцевого споживача – військовослужбовців Збройних Сил України.
Важливим результатом, на відміну від чинної системи харчування за аутсорсингом, є залучення до організації харчування штатних кухарів, що підвищує бойову готовність і автономність дій військ.
Крім того, введено в штатні розписи військових частин обслуговуючий персонал їдалень, що вивільняє військовослужбовців від здійснення непритаманних функцій.
За словами начальника продовольчої служби військового вишу підполковника Дмитра Коншина, було зроблено капітальний ремонт кухонних приміщень та проведено повне технічне переоснащення їдальні. З переходом на нову систему сама вартість харчування одного військовослужбовця збільшилася майже  на гривню, сьогодні вона складає 78.90. І тепер на вибір курсантам-зв’язківцям та військовослужбовцям представлено різноманітний асортимент страв, у тому числі овочі, фрукти, кисломолочні продукти з нового значно розширеного каталогу продуктів.
Своєю чергою  начальник центрального управління продовольчого забезпечення Збройних Сил України полковник Микола Кухлюк зазначив що перехід на нову систему харчування проходить з використанням досвіду участі Збройних Сил України у різних миротворчих місіях, а також досвіду АТО.
На сьогодні розпочато харчування військовослужбовців за Каталогом у 7 військових частинах. З 1 жовтня 2017 року буде запроваджена система харчування за каталогом у Національному університеті оборони України (м. Київ), навчальному центрі (смт. Старичі), Військово-медичних клінічних центрах (м. Харків та Вінниця), з 15 жовтня 2017 року – навчальному центрі (м. Житомир) та десантній бригаді (м. Миколаїв). Всього протягом 2017 року заплановано здійснити перехід на нову систему харчування 22 військових частин. Відбувається практичне випробування і застосування Каталогу продуктів під час організації харчування особового складу підрозділу Сил спеціальних операцій у польових умовах, для подальшого впровадження нової системи у районі проведення АТО.
– Це суттєвий крок у реформуванні Збройних Сил України, підвищення боєздатності та автономності військ у бойових умовах з доведеною ефективністю, який покращує імідж української армії як в країні, так і за кордоном, – зазначив полковник Микола Кухлюк

Powered by Ajaxy