Новини

РЕМОНТУ НА КОПІЙКУ, БРЕХНІ – НА РУБЛІ

РЕМОНТУ НА КОПІЙКУ, БРЕХНІ – НА РУБЛІ

Цими днями російсько-сепаратистські пропагандисти аж захлиналися від захвату, розповідаючи про «ударні темпи», якими «ЛНР» ремонтує міст, що в районі КПВВ «Станиця Луганська» з’єднує підконтрольну Україні територію з територією, тимчасово окупованою російсько-терористичними військами. Стараємося, мовляв, «для блага всього луганського народу», тоді як «укри» над ним тільки «знущаються». Але чи це так? Самопроголошені (точніше, призначені Кремлем) ватажки самопроголошених «республік» чи то в силу своїх недорозвинутих розумових здібностей, чи то спеціально «позичивши у Сірка очі», давно вже плутають грішне з праведним, роблячи вигляд, що не відрізняють причини від наслідків. Адже, якби не було тієї самої «ЛНР», то міст і досі стояв би собі цілісінький. Нагадаємо, що підірвали його на початку війни самі бойовики, перелякавшись можливого виходу Збройних сил України на околиці Луганська. Так хто ж його має тепер ремонтувати, як не вони? Та й скільки там того ремонту? Вочевидь, у пропагандистів ОРДЛО зовсім погано з «позитивом», раз доводиться роздувати не варті уваги дрібниці до подій всесвітнього масштабу. Як прокоментував ситуацію офіцер ОЦ ЦВС ОТУ «Луганськ» Андрій, фактично «латається»
лише дерев’яна конструкція — на місці знищеної вибухом частини мосту. Так що транспорт по ньому як не їздив, так і не їздитиме.
— Щодо турботи про людей, — зауважив український військовослужбовець. — У зв’язку з ремонтними роботами КПВВ «Станиця Луганська» було закрито на два дні. Керуючись попереднім досвідом, українська сторона зробила все необхідне, щоб громадяни, які з тих чи інших причин могли не встигнути потрапити на той бік, не залишилися без нашого піклування. Райдержадміністрація, представники МЧС, прикордонники, поліція вжили потрібних заходів, щоб забезпечити їх харчуванням, нічлігом тощо. Це наша постійна і усталена практика. Втім, цього разу таких, хто не встиг би перейти, не було.
Крім того, українська сторона запропонувала здійснювати пропуск людей і автотранспорту через КПВВ «Золоте», який вже працює у тестовому режимі, щоб зменшити навантаження на КПВВ «Станиця Луганська». Адже кожного дня в цілому тут проходить 10-12 тисяч осіб в обох напрямках. «Ревнителі блага луганського народу» робити це категорично відмовилися. То хто ж більше піклується про людей — ми з реальними справами чи вони зі своїм фейковим «ремонтом»?
Свою чергову відмову «ревнителі» супроводили просто таки «феєричним» документом. Так званий «уповноважений представник» так званої «ЛНР» на перемовинах у Мінську, в.о. міністра закордонних справ «республіки» Владислав Дейнего звернувся до представників Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ і Контактної групи з проханням «не допустити чергової провокації Києва, пов’язаної із заявами про відкриття контрольного пункту в’їзду-виїзду в районі Первомайськ—Золоте». У цьому звернені все «прекрасно»! Дозволимо собі процитувати кілька рядків з нього мовою оригіналу, бо легше перекласти українською твори Олександра Пушкіна, ніж кострубаті витвори «защитников русского языка».
— Уважаемые господа! Должен проинформировать Вас об очередных намерениях провокационных действий украинских властей, направленных на дестабилизацию ситуации и окончательный подрыв доверия к представителям Украины в вопросе открытия пункта пропуска на линии разграничения сторон вблизи населенного пункта Золотое, — з розпачем волає в.о. до ОБСЄ. А там тепер мусять здогадуватися, з якого це дива українські власті збираються вдатися до провокацій, направлених не тільки на дестабілізацію ситуації, а ще й на «окончательный подрыв доверия к представителям Украины».
— В заявлении украинской стороны ответственность за эту и предшествующие провокации на дороге Первомайск — Золотое возлагается на Контактную группу, которая якобы принимала решение открыть пропуск людей через линию разграничения в неподготовленном для таких задач месте; в том числе за события 31 марта 2016 года, когда с украинской стороны выгнали людей на заминированную дорогу, подвергая их реальной опасности, а также 20 октября нынешнего года, когда Контактная группа на заседании накануне особо отмечала недопустимости односторонних действий, а на практике провокация с украинской стороны привела к срыву мероприятий по подготовке соответствующей инфраструктуры на стороне ЛНР, — марить далі в.о. міністра до того закордонних спав, що їх і не видно. Виникає підозра, що літери «в.о» перед посадою і прізвищем пана Дейнего означають не «виконувач обов’язків», а «випив, окосів». Не будемо цікавитися у тих, хто з логікою не дружить, як можна вигнати людей на заміновану дорогу, щоб при цьому ніхто на ній не підірвався. Чи таки підірвався? Тоді, будь ласка, назвіть прізвище хоча б одного постраждалого. Немає таких? Значить, або дорога була не замінованою, або ніхто нікого на неї не виганяв. На четвертому році розв’язаної «товаришами в.о.» війни треба вже на таких речах розумітися.
Щодо «зриву українською стороною заходів» 20 жовтня поточного року, то можна дурити відомого «ваятеля» із гною півнів в Якутії, але не ОБСЄ. І їхні представники, і представники ЗМІ, і співробітники військово-цивільної адміністрації були того дня на КПВВ «Золоте» і чудово бачили все те, що потім було зафіксовано у звіті наглядачів ОБСЄ:
— О 07:00 українські прикордонники відкрили блокпост…. Спостерігачі, котрі проводили моніторинг на підконтрольному «ЛНР» блокпосту південніше лінії розмежування в районі Золотого, бачили, як біля 10.00 двоє цивільних (жінка і чоловік, 66 і 80 років відповідно), підійшли до блокпосту з напрямку підконтрольних уряду (України — прим. авт.) районів… Проте неозброєні члени «ЛНР» не дозволили їм пройти через блокпост. Один з членів «ЛНР» повідомив цивільним особам про те, що він має наказ не пропускати їх через блокпост без пояснення причин.
Ось така «провокація» з української сторони, яка, на переконання в.о. міністра Дейнего, «привела к срыву мероприятий по подготовке соответствующей инфраструктуры на стороне ЛНР». І це він розповідає ОБСЄ, спостерігачі якої бачили реальний стан речей на власні очі! Тоді як «міністр», схоже, користувався фантазіями такого ж саме «представника ЛНР» у політичній підгрупі Контактної групи Родіона Мірошника, котрий з приводу подій 20 жовтня заявив:
— Украинская сторона распространяла заведомо ложную информацию и в одностороннем порядке попыталась открыть движение на пункте «Золотое», тем самым подвергая опасности мирных жителей. На месте будущего перехода еще не завершено полное разминирование и не проведены работы по его обустройству.
Не будемо переконувати «представників ЛНР» в протилежному. Дозволимо це зробити їхньому ж таки сайту «Луганський інформаційний центр», на якому ще 13 жовтня 2017 року було розміщене ось таке повідомлення:
 На этой неделе личным составом инженерно-саперного подразделения проведена проверка на предмет наличия неразорвавшихся мин и элементов боеприпасов проезжей части в районе участка разведения сил и средств №2 Первомайск —Золотое и прилегающей местности… Участок готов к запланированному открытию пункта пропуска.
І ввідрапортував про це ще один в.о. начальника так званої «народної міліції ЛНР» Михайло Філіпоненко.  Як казала героїня однієї радянської кінокомедії: «Газети треба читати!» Тоді і не виникатиме запитання, хто кого дурить.
Є чимало версій, чому окупанти вперто не хочуть відкривати пункт пропуску «Золоте». За однією з них, відкриття його призведе до того, що люди з окупованих районів Луганської області отримають змогу не тільки ходити, а й їздити власним автотранспортом за продуктами на вільну територію. Що викличе зниження об’ємів продажу так званих «продуктів» із Росії в магазинах «ЛНР», і, відповідно, зменшення прибутків «борців за благо всього луганського народу». Отож і стараються різноманітні в.о. заблокувати відкриття автомобільного пункту пропуску, натомість «ремонтуючи» перед телекамерами російських журналістів дерев’яні пішохідні мости.

Міжвідомча мобільна прес-група ОТУ «Луганськ»

 

 

 

 

Powered by Ajaxy