Новини

Школярі Сміли переконані – Україна буде єдина!

Школярі Сміли переконані – Україна буде єдина!

Дата 22 січня в історії боротьби за українську державність досить символічна. Адже саме 22 січня 1918 року Українська Центральна Рада, розчарувавшись у тому, що з Росією можна побудувати демократичні федеративні відносини та знаходячись у стані війни з більшовиками, своїм Четвертим Універсалом проголосила незалежність УНР. Рівно через рік,
22 січня 1919 року українці УНР та ЗУНР, об’єдналися з власної волі, щоб жити разом в єдиній незалежній державі.
Об’єднуюча акція 1919 року залишила глибинний слід в історичній пам’яті українців. Справжню єдність народу у боротьбі за незалежність продемонструвала світові Україна 21 січня 1990 року, коли сотні тисяч українців на згадку про проголошення Акту Соборності узялися за руки, утворивши «живий ланцюг» від Києва до Львова.
Сьогодні, коли йде неоголошена війна на Донбасі, захист територіальної цілісності України є святим обов’язком її громадян, продовжити боротьбу попередніх поколінь за соборність. Тож педагоги школи №3-колегіуму, що у місті Сміла на Черкащині, вважають своїм обов’язком виховувати майбутнє покоління українців патріотами своєї держави.
До свята – Дня Соборності та Свободи України, у школі №3-колегіумі пройшли різноманітні цікаві заходи. На виховних годинах, які провели класні керівники 1-11-х класів, учні переглядали електронні презентації, тематичні відеофільми, читали уривки із творів класиків української літератури, які писали про єдність, могутність, силу та красу рідної землі. У фойє закладу працювала виставкова композиція «22 січня – День Соборності України». У шкільній бібліотеці відвідувачі переглянули виставку літератури  «Україна  Соборна моя!» Для учнів 9-11-х класів було проведено історичну панораму «Соборна Україна: від ідеї до життя», а для учнів початкових класів – літературно-музичну вітальню «Ми пам’ятати будемо завжди людей, що нас позбавили біди». 22 січня на центральній площі міста представники шкільного учнівського парламенту взяли участь у міській акції, присвяченій Дню Соборності.
У школі №3-колегіумі продовжується волонтерська робота та збір теплих речей, продуктів харчування, солодощів, іграшок, малюнків, листів та відправлення їх у східні регіони на допомогу військовим та мирним мешканцям. Ініціаторами багатьох шкільних акцій є шкільний учнівський парламент та директор, Тетяна Анатоліївна Карло. Школярі розуміють, що їхня допомога – це невеличкий внесок у велику справу Перемоги, і Україна обов’язково буде мирною, єдиною, щасливою, могутньою державою!

Прес-центр школи №3-колегіуму 

 

 

Powered by Ajaxy