Новини

СМЕРТЬ ЗМУСИЛА ДУМАТИ

СМЕРТЬ ЗМУСИЛА ДУМАТИ

Того ранку селом Водяне, що на Запоріжжі пронеслася приголомшлива звістка: не стало Сергія Павліва. Розділяючи з людьми горе заплакало небо: пішов рясний дощ. Багатьом у селі він запам’ятався своїми добрими справами. Влітку 2015 року пішов на фронт добровольцем. В АТО воював у складі 55-ї артбригади. Не раз бував під вогнем ворожих «Градів». Отримав контузію, потім травму ноги. Вона і стала для хлопця фатальною. За кілька місяців Сергія не стало. Причиною смерті став блукаючий тромб.
Біографія його звичайна: школа, служба на флоті, навчання в технікумі, одруження, виховував трьох дітей. За життя ніхто не чув від нього пафосних слів про націю і любов до України. Натомість Сергій часто повторював: «Треба розрізняти владу і Батьківщину. Владу можна не любити, а Батьківщину – не любити не можна». А потім спалахнув Донбас і на фронт він пішов зі словами: «Якщо ми не зупинимо війну там, вона прийде і до нас».
Похорони були багатолюдними. – Він був хоробрим солдатом, хорошою людиною, прикладом для багатьох молодих бійців. Таким ми його запам’ятаємо назавжди, – слова Сергієвого командира Євгена Маркевича немов пробудили від тривалого сну односельців Павліва. Вони плакали. До війни значна частина з них вирізнялась проросійськими настроями. І Донбаський варіант був можливий і у цьому, запорізькому, Водяному.
– Донбас зробив свій вибір – зруйновані Піски, зруйноване Водяне Донецької області, жителі яких стали біженцями. Чи варто повторювати їхню долю? Невже для того, щоб зрозуміти цілком зрозумілі речі, потрібно, щоб у твій дім прийшла війна?

  • Ми живемо спокійним мирним життям і війну бачимо лише по телевізору. Але і наше село вона зачепила своїм чорним крилом – не стало Сергія Павліва, – перемовлялися між собою люди. І додавали: «мирним небом ми завдячуємо йому та його бойовим побратимам. Вони не пустили біду в наш дім».
  • Слава Україні! Героям слава! – вперше багатоголосо прозвучало у Водяному. Над могилою Сергія Павліва.

І. ГОНЧАРЕНКО

Powered by Ajaxy