Новини

У маленьких починань велике майбутнє

У маленьких починань велике майбутнє

Для пересічного громадянина подія, яка мала місце у маленькому прифронтовому містечку Попасна на Луганщині наприкінці жовтня 2017 року, не викличе здивування. Але для місцевих жителів відкриття Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів “Лелека” має неабияке значення. Треба було бачити очі директора центру Наталії Овчаренко. Надзвичайна гордість та материнська турбота горять в її погляді при розмові про їх “Лелечку”.

– Ми дуже довго чекали відкриття подібного центру в нашому регіоні. Адже з початку 2014 року в містечку нічого не відкривалось. Дорослі можуть почекати, але діти є найбільш вразливими до браку уваги і відповідної медичної допомоги. Велика подяка голові районної військово-цивільної адміністрації Сергію Шакуну. У такий тяжкий час він знайшов можливість і необхідні кошти для того, щоб зробити ремонт і купити обладнання для нашої “Лелеки, – зазначила пані Наталя.

По всій ліні розмежування катастрофічно не хватає  спеціалізованих закладів по догляду та наданню медичної допомого дітям. Тому метою саме цього Центру реабілітації є забезпечення рівних прав та адаптації дітей з обмеженими можливостями серед однолітків, створення відповідних умов для реалізації їхніх можливостей.

– Ми зібрали базу даних дітей з інвалідністю, дітей які мають проблеми зі здоров’ям, – підкреслила керівник центру. – До нас звертаються мешканці  тимчасово окупованих територій, – підтримує розмову вихователь центру Ольга Канзеба. Молоді мами, у яких діти потребують допомоги, розлучаються з чоловіками, отримують статус внутрішнього переселенця та проходять у нас курс лікування, ми їм допомагаємо тому що ми одна нація – ми українці і рано чи пізно будемо разом.

Жінка розповіла, що місцеві мешканці стомилися жити в постійному страху, всі новини з лінії розмежування вони взнають скоріше офіційних повідомлень. Люди не хочуть згадувати ті дні коли була, хоча і нетривала, окупація незаконними збройними формування так званої “ЛНР”. Життя в райцентрі повільно налагоджується, люди починають вірити в майбутнє, вільні будівлі, придатні для проживання в місті заселяються переселенцями з тимчасово окупованої території. Ольга розповіла, що місцевий голова пообіцяв військовослужбовцям Збройних сил України, які одружаться на місцевих жінках, подарунок на весілля – 1 га землі.

Свідомість тамтешніх людей змінюється, люди з задоволенням сприймають українських військових. Велика заслуга в цьому всього особового складу дислокованих там підрозділів, а особливо цивільно-військового співробітництва.

Такі, на перший погляд, маленькі справи роблять для об’єднання нації  більше ніж танки та гармати.

підполковник Олег Параніч

Powered by Ajaxy