Новини

У столиці відзначили День українських миротворців та їх внесок у справу миру

У столиці відзначили День українських миротворців та їх внесок у справу миру
У столиці, біля Пам’ятного каменя на алеї ООН, українські миротворці вшанували пам’ять своїх побратимів.
На заході були присутні представники Київської міської державної адміністрації, Голова представництва ООН в Україні Джованна Барберіс, представник ООН у справах біженців в Україні Пабло Матеу, директор Департаменту військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України генерал-майор Микола Садовський, голова Ради Всеукраїнської Спілки ветеранів війни генерал-майор запасу Володимир Попович та ветерани миротворчих операцій різних поколінь.
“Протягом 70 років миротворчість ООН є однією з найбільш ефективних інвестицій міжнародного співтовариства в мир, безпеку та процвітання. Миротворча діяльність мала позитивний вплив на життя мільйонів людей у всьому світі, – сказав Пабло Матеу, представник Верховного комісара Організації Об’єднаних Націй у справах біженців (УВКБ ООН) в Україні, – У цей 70-річний ювілей ми висловлюємо свою вдячність більш ніж одному мільйону чоловіків та жінок, які служили під прапором ООН, зберігаючи безліч життів, в тому числі українським військовим, поліцейськім та цивільному персоналу. Ми шануємо тих миротворців, які загинули під прапором ООН.
Важко піддавати сумніву величезний внесок українських військовослужбовців, які виконували та виконують завдання під прапором Об’єднаних Націй, у справу підтримки миру й безпеки та зміцнення позитивного іміджу України на міжнародній арені, -зазначив Пабло Матеу.
 За час своєї незалежності більш ніж 44 000 українських “блакитних шоломів” брали участь у більш ніж 26 операціях під егідою ООН, що забезпечувало мир та безпеку в районах, охоплених конфліктами та війною. Мужність українських миротворців а особливо пілотів вертольотів в операціях ООН в Кот-д’Івуарі та Ліберії показала приклад нового, “сильного” миротворчого контингенту ООН”.
Навіть у цей надзвичайно складний період, коли наша держава постала перед обличчям агресії Російської Федерації проти її територіальної цілісності, суверенітету та незалежності, Україна як відповідальний член міжнародного співтовариства не тільки не зменшила свій внесок до складу міжнародних операцій, а й прагне його збільшити.
Так, відповідно до запрошення Секретаріату ООН керівництвом оборонного відомства прийнято рішення щодо збільшення рівня залучення українських військовослужбовців до діяльності міжнародних операцій шляхом:
направлення національного персоналу до складу Багатопрофільної інтегрованої стабілізаційної Місії ООН в Малі (офіцер штабу та військовий спостерігач);
направлення додаткового національного персоналу до складу Місії НАТО “Рішуча підтримка” в Ісламській Республіці Афганістан (16 осіб та 2 мінно-пошукові собаки).
Присутні вшанували пам’ять своїх побратимів хвилиною мовчання та поклали квіти до Пам’ятного каменя у Наводницькому парку столиці.
15 липня в Україні відзначається День українських миротворців.
Україна бере активну участь у миротворчих операціях ООН з перших років своєї незалежності. Вона стала значною державою, що надає контингент й підтримує миротворчі операції ООН.
 Починаючи з 1992 року, понад 44 тисячі військовослужбовців Збройних Сил України взяли участь більш ніж у 26 міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки в різних регіонах планети. Українські миротворці виконували бойові завдання в країнах колишньої Югославії (Боснія і Герцеговина, Східна Славонія, Македонія, Сербія і Чорногорія, Хорватія), на Африканському континенті (Ангола, Сьєрра-Леоне, Судан , Ліберія та Кот-д’ Івуар), в країнах Близького і Середнього сходу (Ліван, Таджикистан, Кувейт, Ірак) та інших регіонах світу. За цей час у таких місіях загинули 54 українських військовослужбовця
Powered by Ajaxy