Новини

Угоду про асоціацію ЄС з Україною підписано

Угоду про асоціацію ЄС з Україною  підписано

Глави держав і урядів 28-ми країн Європейського союзу, керівники ЄС та український прем’єр-міністр Арсеній Яценюк підписали у Брюсселі політичну частину Угоди про асоціацію Євросоюзу з Україною.
Зокрема, підписи під екземплярами документів поставили український прем’єр Арсеній Яценюк, голова Європейської Ради Герман ван Ромпей, голова Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу і керівники 28-ми країн Європейського союзу.
«Підписання політичної частини Угоди між Україною та ЄС символізує важливість відносин і бажання приймати асоціацію далі», – написав Ромпей на своєму Твіттері.
У Брюсселі підписали преамбулу, статтю першу і перший, другий та сьомий розділи.
Так, у преамбулі ЄС визнає європейські прагнення України та вітає її європейський вибір, в тому числі її зобов’язання розвивати стійку демократію і ринкову економіку. Прописано і про політичну асоціацію та економічну інтеграцію, боротьбу з організованою злочинністю, лібералізацію візового режиму тощо.
У статті першій йдеться про цілі цього документа, яким створюється «асоціація між Україною та ЄС» для поступового зближення в різних сферах на основі спільних цінностей. Розділ перший присвячений загальним принципам, другий – політичному діалогу та реформам, політичній асоціації, співпраці і конвергенції у сфері зовнішньої політики і політики безпеки, сьомий – інституційні, загальні та заключні положення.
У Представництві ЄС заявили, що «підписання Угоди підкреслює рішучу підтримку України у ці важкі часи з боку Європейського Союзу. Глави держав і урядів ЄС також підтвердили свою рішучість підписати решту положень Угоди. Водночас незабаром ЄС тимчасово скасує митні збори на український експорт до Євросоюзу. Ці кроки є доказом обопільного бажання ЄС і України до побудови тіснішої політичної асоціації та економічної інтеграції».

Powered by Ajaxy