Новини

Українські та чеські фахівці метрологічної служби обмінялися досвідом щодо забезпечення діяльності у сфері оборони

Українські та чеські фахівці метрологічної служби обмінялися досвідом щодо забезпечення діяльності у сфері оборони

Днями на базі Об’єднаного центру метрологічного забезпечення Збройних Сил України, який підпорядкований штабу Озброєння ЗС України, пройшов міжнародний захід, у якому взяли участь фахівці метрологічної служби з усіх регіонів держави, науково-педагогічний склад Національного університету оборони України імені Черняховського та Харківського національного університету Повітряних сил імені І.Кожедуба. Почесними гостями заходу стали представники метрологічної служби збройних сил Чеської Республіки.
Сторони обмінялися досвідом в сфері метрологічної служби армій обох країн. Українська сторона мала можливість викласти накопичений досвід виїзних метрологічних ремонтних груп щодо відновлення високоточної зброї  в умовах  проведення Антитерористичної операції, що триває на Сході України. Представники чеської армії в свою чергу поділилися з українськими колегами перевагами членства у НАТО та впровадженням в збройних силах Чеської Республіки стандартів Північноатлантичного альянсу.
Фахівці метрологічних служб обох країн мали чудову нагоду поділитися професійним досвідом та обмінятися думками, розповідає начальник Центрального управління метрології і стандартизації ЗС України – головний метролог ЗС України полковник Дмитро Філістєєв.  – Разом ми опрацювали плани подальшого співробітництва, в тому числі з питань  розробки спільних стандартів, каталогів та термінологічних глосаріїв, які сприятимуть розвитку наших служб та їх спроможностей. Ми можемо плідно співпрацювати використовуючи можливості обох сторін.
Під час збору іноземні та українські метрологи ознайомилися з можливостями пересувної лабораторії, яка щойно повернулася з зони АТО. На жаль даний зразок лабораторії, який   розроблений ВАТ «Меридіан» імені Сергія Корольова в Збройних Силах України, поки що лише один. Але вона успішно зарекомендувала себе в повірці приладів різних типів озброєння і військової техніки, яка нині перебуває в АТО, тому розглядається питання щодо подальшого виробництва даного типу лабораторій. Нині триває робота щодо її модернізації.
На пересувні  лабораторії в подальшому планується покласти повірку високоточних засобів вимірювань, регулювання та ремонт ОВТ, які потребують складних вимірювань, в першу чергу це стосується авіаційної техніки, техніки протиповітряної оборони, ракетного та бронетанкового озброєння та техніки, що й будуть робити виїзні метрологічні ремонтні групи.
Україна завжди була для Чеської республіки вчителем в галузі метрології, – каже начальник служби метрології збройних сил Чеської республіки підполковник Збинек Зубалік. – Є чого і нині взяти  на озброєння від українських метрологів, які пройшли випробування в зоні проведення АТО, наголосив підполковник Зубалік.
Він зауважив, що система метрології колишнього СРСР і нинішнього НАТО мало чим вирізняється. Тому порадив українським військовим метрологам дослухатися досвіду Чеської армії та не міняти перевірену часом систему, а розширити та вдосконалити її за прикладом армій провідних країн. Чехія вже давно пройшла цей крок. Нині в Чехії будується нова система метрологічного забезпечення на базі новітнього озброєння, відповідно до стандартів НАТО. Вибудовуючи своє метрологічне забезпечення чехи  вбачають забезпечення взаємосумісності в роботі на технічному забезпеченні з країнами-членами НАТО.
Ще однією відмінністю чеського досвіду є те, що в армії Республіки Чехія метрологічна служба займається виключно метрологією, а в Україні на неї ще покладено і ремонт обладнання. Це дуже велика різниця між нашими арміями, зазначив підполковник Зубалік.
Україна має зрозуміти що стандарти НАТО не є догмою, говорить радник з питань Логістики та стандартизації офісу зв’язку НАТО в Україні полковник Павел Єлінек. – Впровадження цих стандартів має бути волевиявленням України, яка претендує на членство в Альянсі. В НАТО існує стандарт STANAG 4704 «Вимоги НАТО щодо метрологічного забезпечення випробувального та вимірювального обладнання», який безпосередньо регламентує діяльність метрологічних служб. Тож я б радив взяти приклад з чеської армії та  впровадити цей стандарт в українській армії, – наголосив представник НАТО.
На його переконання, це відкриє нові горизонти для плідної співпраці метрологів обох країн.
На завершення заходу військові обмінялися сувенірами та подарунками  – військовими шевронами, а чеським метрологам вручили пам’ятну медаль «25 років Збройним Силам України».  Планується, що наступна зустріч військових метрологів відбудеться в Празі.

Powered by Ajaxy