Новини

Уповноважений Президента України з мирного врегулювання конфлікту на сході країни Ірина Геращенко: «Безсмертні полки» є елементом гібридної війни.

Уповноважений Президента України з мирного врегулювання конфлікту на сході країни Ірина Геращенко: «Безсмертні полки» є елементом гібридної війни.

Народний депутат України та уповноважений Президента України з мирного врегулювання конфлікту на сходікраїни Ірина Геращенко вважає «безсмертні полки», що активізувались 9 травня, елементом гібридної війни Кремля проти України. Таку заяву вона зробила у своєму пості на facebook.
«Ці ряджені маскаради, де не було ніяких ветеранів — дійсно блюзнірство і елемент гібридної війни, який повзучо запускається нам, вповзає змією, як 5 років тому запускали георгієвську стрічку. Аби ми знову жили сварками про історію, а не об’єднувалися навколо нашої історичної відповідальності, навколо ключового завдання нашого покоління — звільнення України», — заявила вона.
Крім того, Ірина Геращенко зацитувала повідомлення жінки з фронту, яка підписала контракт з ЗСУ і мріє звільнити своє рідне місто: «Доброго вечора, Іро. У нас вчора один хлопець загинув, дуже хороший, залишилися троє дітей…. Уявляєте, як мене трясло, коли бачила весь цей шабаш про «полки».

Довідково:

Безсмертний полк — російська пропагандистська громадська організація, зареєстрована на території Росії, м. Томськ з 2011 трьома журналістами, початковою метою якої було збирання історій військовослужбовців через сайт ГО, також, проведення виступів-вшанувань учасників війни. Із 2013 року та початком збройної агресії проти України, виступи організації охопили велику кількість міст Росії, та почали проводитись за кордоном, пізніше, у 2016 році отримавши дотації з бюджету у вигляді грантів.Ряд українських ЗМІ назвав заходи цієї організації провокативними, виступи якої у ряді міст було спробувано заборонити через суд.
Ситуація на ранок, 10 травня, в районі проведення АТО залишається складною, але контрольованою Збройними Силами України. Російсько-окупаційні війська продовжують збройні провокації проти Сил АТО. За минулу добу ворог 70 разів відкривав вогонь по опорних пунктах українських захисників. В окремих випадках, коли виникала безпосередня загроза життю і здоров’ю військовослужбовців, командири приймали рішення на адекватне відкриття вогню у відповідь.
З минулу добу один військовослужбовець Збройних Сил України загинув, ще двоє українських захисників отримали поранення.

 

Powered by Ajaxy