Новини

В місті-герої Одесі триває фестиваль духової музики за участю провідних музичних колективів Міноборони України

В місті-герої Одесі триває фестиваль духової музики за участю провідних музичних колективів Міноборони України

DSC_1102_изменение_размераВперше за роки незалежності України цими днями в Одесі триває фестиваль духової музики за участю провідних військово-музичних колективів Міністерства оборони України.
Як наголосив начальник Військово-музичного управління Генерального штабу Збройних Сил України народний артист України Володимир Дашковський, цей захід є дуже важливим та за своїм напрямком багатовекторним.
– По-перше, проводячи фестиваль у Південній Пальмірі, своїм виступом ми ставимо за мету вшанувати подвиг ветеранів Великої Вітчизняної війни та разом з одеситами урочисто відзначити святкову та пам’ятну для нас дату – 70-ту річницю визволення міста від німецько-фашистських загарбників, що припадає на 10 квітня. А по-друге, підняти настрій та бойовий дух військовослужбовцям, які були вимушені залишити рідні домівки та разом з членами своїх сімей переїхати на Одещину з Автономної Республіки Крим, – підкреслив Володимир Дашковський.
Також власними думками щодо мети фестивалю духової музики поділилися керівники Національного президентського оркестру, Військово-музичного центру Сухопутних військ та оркестрів Одеської військової академії і Академії Сухопутних військ імені Гетьмана Сагайдачного. На їхнє глибоке переконання, це музично-театралізоване дійство є дуже символічним з точки зору єднання музичної культури всіх регіонів країни. Адже в творах, які представлені на розсуд ветеранів Великої Вітчизняної війни, військовослужбовців і всієї місцевої публіки, яскраво відображений увесь багатогранний і неповторний національний колорит великої та єдиної України – її півдня, сходу, півночі та заходу.
– Цього року ми відвідуємо з концертним туром в багато куточків нашої держави, де триває передача символів Всеукраїнської естафети Пам’яті з нагоди 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників. Ніні з радістю завітали до Південної Пальміри. Окрім участі в урочистостях, присвячених 70-річчю визволення міста-героя Одеси, окремо виступимо і перед військовими, які передислокувалися на материкову частину України з Автономної Республіки Крим. Їм зараз як ніколи дуже потрібні позитивні емоції, провідником котрих завжди були та є чудові й неперевершені музика та пісня, – зазначив керівник Національного президентського оркестру заслужений діяч мистецтв України Іван Москаленко.
Щодо концертної програми, яку представлятимуть перед одеситами музичні колективи Міноборони України, то вона досить цікава та  за своїм репертуаром насичена й різнопланова. Зокрема, у виконанні військових музик з Києва, Чернігова, Львова та Одеси пролунають як мелодії фронтової пори, так і сучасні, пронизані патріотизмом та любов’ю до України музичні твори.
DSC_1121_изменение_размераВ цьому та у віртуозній майстерності музик в погонах вже мали змогу переконатися мешканці всіх чотирьох районів Одеси, які вчора увечері залюбки завітали до місць відпочинку та бурхливими оплесками реагували на кожну виконану в їхньому супроводі композицію. А вже сьогодні, в День визволення Одеси від фашистських загарбників, упродовж всього дня оркестри братимуть участь як у святковому театралізованому дійстві загальноміського масштабу, так і виступатимуть окремо перед військовими колективами.
А кульмінацією фестивалю духової музики стане запланований на вечір цього дня спільний видовищний концерт всіх військово-музичних колективів, який відбудеться в центрі міста – на Думській площі.

В’ячеслав ДІОРДІЄВ, Одеса.

   

Powered by Ajaxy