Новини

В районі проведення ООС знищені ворожі міни, заборонені міжнародними конвенціями

В районі проведення ООС знищені ворожі міни, заборонені міжнародними конвенціями

Військові сапери однієї з бригад Збройних Сил України, що входить до складу ОС, знищили 14 протипіхотних мін ПМН-2 які були виявлені біля однієї з позицій в смузі оборони бригади. Ще 36 мін було знешкоджено на місці виявлення, оскільки вони не підлягали транспортуванню. За процесом підриву знайдених ворожих ПМН-2 спостерігали представники української сторони Спільної центру контролю та координації та наглядачі із місії ОБСЄ в Україні.
Міна ПМН-2 є забороненою міжнародними конвенціями як антигуманна. Під час її спрацювання наноситься сильне ураження нижніх кінцівок людини, що спричиняє важке каліцтво.
Ворог підло встановив свої вибухові пристрої за всіма правилами мінування та ретельно замаскував ці місця. Міни бойовики встановили в лісосмузі ромбами по 4 одиниці, а п’яту ставили перед умовною

фігурою щоб заплутати українських саперів та збільшити ризик підриву. Під час проведення розмінування жоден сапер не постраждав.
Всі знайдені боєприпаси були 1982 року виробництва. В Збройних Силах України вони не використовуються і вірогідніше за все потрапили до рук бойовиків з території РФ.
Загалом, в районі проведення операція досить часто фіксуються заборонені ворожі вибухові пристрої. Їхніми жертвами стають як наші військовослужбовці, так і мирні мешканці населених пунктів Донецької та Луганської областей України.

Мобільна прес-група (Маріуполь)

Сохранить

Powered by Ajaxy