Новини

ВІДБИЛИ ВОРОЖИЙ НАСТУП

ВІДБИЛИ ВОРОЖИЙ НАСТУП

Славнозвісний зведений загін Повітряних Сил  «Дика Качка», який сформований з добровольців під час війни на Донбасі, одним із перших приступив до виконання бойового завдання у районі антитерористичної операції, нині Операція об’єднаних сил. Спецпідрозділ займав позиції на опорному пункті «Зеніт», що неподалік від вентиляційного стволу шахти Бутівка, прикриваючи північні підступи до Донецького аеропорту.
Мова йтиме про військовослужбовця, який одним із перших  вирушив у складі загону захищати рідну землю –  Андрія Гірняка. Родом з  міста Лева, вже понад 10 років молодший сержант Гірняк служить в Збройних Силах України, наразі проходить військову службу в Львівській авіаційні комендатурі повітряного командування «Захід».
Одне із завдань, яке стояло перед військовими на передовій, було спостереження за селищем Спартак,  оскільки в цьому селищі була закинута школа, і бойовики з великою інтенсивністю вели обстріли по позиціям наших вояків. Також неодноразово працював «Град», але там хлопці нічого не могли вдіяти, лише встигали забігти в бліндаж і сховатися. Щоночі, Андрій разом з побратимами, проводили спостереження, а вдень  спали в підготовлених схронах. На передовій і ніч не така, як під мирним небом. Нічна тиша ніби навалюється на тебе, важко і тривожно, вітер доносить відлуння поодиноких пострілів. Вдень також доводилося будували лінію оборони, копали траншеї  та облаштовувати їх.
В один із тяжких днів, проводячи спостереження на пості Казантип, який займав їхній підрозділ, хлопці помітили людський силует в полі. «Неподалік нашої позиції, серед чистого поля,  була майже зруйнована криниця.  Близько  першої ночі, через прилад нічного бачення побачили об’єкт поруч з нею.  Мішенню виявилися бойовики. Одразу ж доповіли командиру, на що отримали наказ відкрити вогонь», – розповідає Андрій.  Спостерігаючи на протязі довгого часу за об’єктом, хлопці так і не помітили руху цілі. Згодом зрозуміли, що відчайдухи відступили. Таким чином,  ані тієї ночі, ані в інший час ворогові так і не вдалося підступитися до позиції українських військових. Сепаратисти неодноразово намагалися підійти і захопити висоту. Зустрічали хлопці їх настільки гаряче, що згодом бажання підходити у них відпало.
Оборонцям зеніту доводилося бачити багато, можна сміливо стверджувати, що вони загартовані боями. Андрій з побратимами ні на що не нарікали, побутові негаразди й відсутність спокійного сну сприймали, як належне, бо каже – це їхня робота захищати рідних і дім. Адже вдома на нього чекала дружина і маленька донечка.

Прес-центр повітряного командування «Захід»
Співавтор: Ірина Баранова

Powered by Ajaxy