Новини

Відкрито виставку Олександра Клименка «З фронтового альбому»

Відкрито виставку Олександра Клименка «З фронтового альбому»

17 серпня у  ввідному залі головної експозиції  Національного музею історії України у Другій світовій війні відкрилася виставка відомого українського фотожурналіста Олександра Клименка – «Олександр Клименко. З фронтового альбому».

Епізоди бойового життя на «нулі» і в прифронтовій зоні: артилерійська дуель, окопи, бліндажі, сила-силенна відстріляних гільз, кров на бинтах, «двохсоті», які ще вчора стояли пліч-о-пліч з побратимами, захищаючи рідну землю, зруйновані будинки і 12 соняшників – як 12 апостолів віри в нашу Перемогу, що зійшли з фронтової світлини…

Виставка побудована на відчуттях, асоціаціях, смислових паралелях, з яких складається картинка війни, – така, якою побачила її людина з фотокамерою.

 «У ці хвилини на Сході гинуть люди моєї країни. Я хочу, щоб ви про це знали, – говорить Олександр. – Саме тому я їжджу на війну, намагаюся своїми знімками донести до людей те, що там відбувається і показати героїзм простих українців, які відстоюють Незалежність своєї держави, а, можливо, і свободу Європи. Я не солдат, а всього лиш фотожурналіст», каже майстер.

Уродженець Чернігівщини. Випускник факультету журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. З 1991 р. й дотепер – Олександр Клименко фотокореспондент газети «Голос України». Перші воєнні сюжети відзняв 1992 р. у Придністров’ї. Далі були колишня Югославія, Ліван, Кувейт, Сьєрра-Леоне, Ліберія, Кот д’Івуар, Південний Судан і Демократична республіка Конго.

Олександр зі своєю фотокамерою з перших днів був з людьми під час Революції Гідності на Майдані. У січні 2014 року був поранений. А від початку російської військової агресії на Сході України неодноразово виїжджав у зону бойових дій і робив унікальні знімки, які і увійшли до «Фронтового альбому».

Клименко є автором чотирьох фотоальбомів: «Україна. 10 років поступу» (2001), «Миротворча діяльність українського війська. Перше десятиліття» (2004), «Крізь вогонь і сльози» (2009), «Фронтовий альбом» (2016). Мав персональні фотовиставки в штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку (2012), у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі (2012, 2013, 2014), у Литві (2015), Польщі (2015, 2016), Люксембурзі (2015), був учасником колективних виставок про війну в Україні в Парламенті Великобританії (2015) та Данії (2014)

Powered by Ajaxy