Новини

ВІДТЕПЕР – ДЕСАНТНО-ШТУРМОВІ

ВІДТЕПЕР – ДЕСАНТНО-ШТУРМОВІ

Особливе місце серед військово-професійних свят посіло нове – День десантно-штурмових військ. Саме таку назву відтепер мають колишні ВДВ. Шануватимуть представників цього роду Українського війська 21 листопада – в День архистратига Михаїла – верховного командувача Божого війська у битві проти нечистих сил.
Змін також зазнають елементи однострою та атрибутики. Зокрема, колір берета зміниться з блакитного на темно-бордовий (колір maroon).
– Відсьогодні кольором українського десанту стає темно-бордовий. Це – колір крові, вашої крові, пролитої в боях за Україну, – наголосив Президент України Петро Порошенко під час урочистих заходів з нагоди Дня десантника, у Києві на Михайлівський площі.
Верховний Головнокомандувач прийняв рішення відійти від радянсько-російської абревіатури ВДВ і постановив запровадити нову назву –  Десантно-штурмові війська ЗС України.
З початком російської агресії українські десантники  взяли на себе чималий об’єм складних бойових завдань, чим завоювали беззаперечний авторитет серед українського народу.
Відтак наші герої мають відрізнятися від агресора, військовослужбовці якого носять блакитний берет і який намагається позбавити нашу країну державності. Темно-бордові берети, наприклад, носять колеги в більшості армій світу, зокрема, в країнах-членах НАТО.
У 1-й повітряно-десантній дивізії армії Великобританії цей елемент уніформи започаткував генерал-майор Фредерік Браунінг. З’єднання було сформоване в 1941 році за особистим розпорядженням Уїнстона Черчилля. Частина пройшла бойове хрещення, взявши участь в рейдах на узбережжях Франції і Норвегії.
В 1943 році британські десантники офіційно надали право носити темно-бордовий берет американським колегам з 509-го парашутного батальйону армії США. Нині колір maroon використовують у арміях майже 60-ти країн світу, серед них у 19-ти країнах-членах НАТО.
Проте, нинішній рік українським десантникам запам’ятається не лише зміною назви та атрибутів. У 2017-му на новий рівень вийшла оперативна та бойова підготовка, опановувалися нові методи застосування сил і засобів, ведення бойових дій тощо. Все це пройшло успішну апробацію як в зоні проведення антитерористичної операції, так і на полігонах мирної частини нашої держави.
Зокрема, в межах стратегічних командно-штабних навчань «Непохитна стійскість-2017» десантники здійснили майже двохсоткілометрові рейди тилами умовного противника. До них залучали штатну
бойову техніку, а з повітря рейдові загони прикривали бойові та багатоцільові вертольоти Мі-24 та Мі-8 армійської авіації Сухопутних військ. Активна фаза відбулася на полігоні Широкий Лан.
Нині частини та підрозділи десантно-штурмових військ продовжують захищати цілісність нашої держави на сході України. Героїчні подвиги десантників у Слов’янську, Красному Лимані, на Савур-Могилі та Карачуні, в Ізвариному, Дебальцевому, Авдіївці та багатьох інших містах Донеччини й Луганщини назавжди увійдуть у кожне українське серце, як символ стійкості та вірності Військовій присязі.
Під час подій на Донбасі за мужність і героїзм, виявлені під час виконання бойових завдань, близько 3,8 тис. воїнів-десантників отримали державні та відомчі нагороди. Двадцятьом присвоєно найвище звання – Герой України, шість з них – отримали його посмертно.

 

Powered by Ajaxy