Новини

«Війна» за землі оборони

«Війна» за землі оборони

Надзвичайна подія трапилася нещодавно на Тарутинському загальновійськовому полігоні. Військовослужбовці окремого артилерійського дивізіону Військово-Морських Сил, які проводять там планові заходи бойової підготовки, а також відновлюють навчально-матеріальну базу, виявили на його території сільськогосподарські машини. Інформацію відразу ж передали представникам військової прокуратури. Прибувши на місце, вони виявили 4 комбайни, які збирали врожай. Для того, аби з’ясувати обставини, розпочали огляд місцевості, техніки, а також допитали військовослужбовців та водіїв сільськогосподарських машин.
Незабаром в їхню роботу втрутилися близько 4-х десятків озброєних вогнепальною та холодною зброєю осіб. Вони прибули на полігон на позашляховиках та легкових автомобілях. Представитися працівникам правоохоронних органів вказані особи відмовились. Натомість погрожували фізичним насильством та вбивством.
Проблема земель військового містечка №11 (саме таку назву має Тарутинський загальновійськовий полігон) не нова. Його загальна площа становить 24229,5 га. Нині воно перебуває на обліку Білгород-Дністровської КЕЧ району. Свого часу значну його частину – 23253,17 га – всупереч вимогам земельного законодавства та без згоди Міністерства оборони України вилучили зі складу земель оборони та перевели до фондів Веселодолинської сільської ради. Відтоді цю ділянку використовувало селянське фермерське господарство «Колос».
Понад 10 років юридична служба МО України, військова прокуратура Південного регіону та Південне територіальне управління Військової служби правопорядку проводили роботу щодо повернення цих земель. Ще у 2012 році незаконне розпорядження Тарутинської райдержадміністрації було скасовано. Однак на той час її чиновники протиправно передали землю в оренду фермерським господарствам. Причому за ціною у три – чотири рази нижчою за ринкову. Минулоріч вступило в дію рішення суду, яке зобов’язало повернути територію Тарутинського загальновійськового полігону до складу міноборони. У листопаді 2017-го про це було складено відповідний акт.
Навіть не зважаючи на це, СФГ «Колос» наприкінці минулого року провело на зазначених земельних ділянках посівні роботи. Цьогоріч його працівники намагалися зібрати урожай, вдаючись до провокативних дій. За попередніми висновками правоохоронних органів, за таких обставин військовослужбовці окремого артилерійського дивізіону діяли вимушено, але правомірно.
За фактами перешкоджання законному використанню Тарутинського полігону військова прокуратура зареєструвала три кримінальні провадження. Зокрема, за ч. 2 ст. 342, ч. 1 ст. 345 та ч. 1 ст. 350 КК України (опір працівникові правоохоронного органу, погроза вбивством щодо працівника правоохоронного органу, погроза щодо службової особи). Слідство наразі триває.

Powered by Ajaxy