Новини

Військові медики Авдіївки завжди напоготові.

Військові медики Авдіївки завжди напоготові.

Останні дні січня 2017 року видалися найгарячішими для групи підсилення медиків 66 військового госпіталю. Тоді нашим захисникам вдалося зайняти ворожу позицію «Алмаз», за яку тривали запеклі бої. До військових медиків за день привозили більше 15 поранених. Так 30 січня 18 бійців у важкому стані було доправлено до стабілізаційного пункту на базі Авдіївської центральної лікарні. Медсестра Яна і досі не хоче згадувати про ті події. Каже, що викладалися на всі 100. Адже пункт розташований найближче до бойових позицій. До «нуля» автомобілем всього 10 хвилин.
Станом на 20 квітня о 8 годині ранку російські найманці розпочали масовані обстріли наших позицій із забороненої Мінськими угодами зброї, попри домовленості про чергове перемир’я. Тож  вже на 10 годину ранку три військовослужбовця 80-ї окремої десантно-штурмової бригади зазнали поранень різного ступеня важкості. Один із бійців каже, що сиділи в бліндажі і добре, що нікого не було на відкритій місцевості.
Тут в Авдіївці, для лікарів, найважче – це чекати.
Коли лунають вибухи, ми відразу насторожі, – каже керівник Центру підсилення авдіївської Центральної міської лікарні майор Михайло Френіс.
При максимальній близькості до передової на людей у білих халатах лежить найбільша відповідальність за збереження життів. Як вони кажуть, правило «золотої години» тут замінюється на золоті хвилини.
У нас постійний зв’язок із передовими бригадами. Коли трапляються поранення, вони відразу телефонують. Поки до нас доправляють бійців, ми готуємося їх прийняти. Далі оцінюємо стан, стабілізуємо та в реанімобілі доправляємо до шпиталів. Якщо це неможливо, на місці робимо операції. Таким можливостям військові медики завдячують Центральній міській лікарні. Адже коли почалися масовані обстріли авдіївської промзони та старої частини міста, яка у безпосередній близькості до лінії вогню, поранень зазнавали як військові, так і мирні мешканці. Першу допомогу надавали саме цивільні медики Авдіївки. Тож така співпраця не завершується і понині. Вони разом і приймають пацієнтів, і стабілізують їхній стан.

 

 

 

Powered by Ajaxy