Новини

Військовослужбовці ЛИТПОЛУКРБРИГ відзначили День Соборності України

Військовослужбовці ЛИТПОЛУКРБРИГ відзначили День Соборності України

Сто років тому, 22 січня 1918 року, у Києві Українська Центральна Рада проголосила Четвертий Універсал, згідно якого: «…Українська Народна Республіка стає самостійною, ні від кого не залежною, вільною, суверенною державою українського народу». Відтоді День Соборності України та проголошення незалежності Української Народної Республіки відзначають українці по всьому світу.
У польському Любліні ці знаменні дати 100-річної історії вшанували військовослужбовці командування ЛИТПОЛУКРБРИГ спільно з працівниками Генерального консульства України та українською громадою міста.
Учасники заходу віддали шану воїнам УНР, які поховані на православному кладовищі Любліна. Біля пам’ятника воїнам Армії Української Народної Республіки виконали Державні гімни України та Республіки Польща. Високопреосвященніший Православний Архиєпископ Люблинський і Холмський Авель відслужив панахиду за душі борців та молебень за Україну.
Відзначення Дня Соборності України продовжилося в оперному залі Центру зустрічі культур в Любліні. Там доктор Мірослав Шуміло із Університету імені Марії Кюрі-Склодовської провів з присутніми просвітницьку годину присвячену історичним подіям боротьби українського народу за свою незалежність у минулому столітті.
Також перед глядачами з концертними програмами виступили українські діти, молодь Любліна та наш чоловічий хор «Журавлі».

Олександр ГАЙН

 

Powered by Ajaxy