Новини

Військовослужбовці ЛИТПОЛУКРБРИГта громада Любліна відзначили День Острозького

Військовослужбовці ЛИТПОЛУКРБРИГта громада Любліна відзначили День Острозького

Урочисте відзначення Дня Острозького, приурочиневшануванню пам’яті Великого гетьмана Костянтина Острозького як патрона Литовсько-Польсько-Українськоїбригади та популяризації тристороннього співробітництва у форматі LITPOLUKRBRIG, відбулося у четвер у Любліні.
Низку тематичних заходів було організовано як спільну подію Люблінського Католицького Університету Яна Павла ІІ та командування Литовсько-Польсько-Української бригади імені Великого гетьмана Костянтина Острозького заактивної участі представників влади та громади Любліна.
Святкування розпочалося із симпозіуму «Литовсько-Польсько-Українське військове співробітництво: спільна історія, спільні виклики», який провели три історики-науковці країн-засновниць багатонаціональної бригади. Після виступів професорів щодо військових альянсів трьох народів від Середніх віків до сьогодення, слово взяв представник Служби Національної Безпеки Республіки Польща на тему важливості інтеграції країн-сусідок у Східній Європі.А вже перспективи такої співпраці стали центром обговорення офіційних осіб дипломатичного корпусу та військовими на чолі з генерал-майором Яном Слівка, першим заступником начальника Генерального командування Збройних сил Республіки Польща.
Згодом, після завершення академічного періоду, командир бригади бригадний генерал Зенон Бжушко, його заступник полковник Володимир Юданов та начальник штабу підполковник Елігіус Сенуліс запросили усіх гостей до участі у відкриттіпогруддя з меморіальною дошкою на фасаді штабу та зали слави багатонаціональної бригади.
Варто зазначити, що деякі з цінних експонатів у вищезгаданійзалі слави були подаровані Робертасом Габуласом, головою Фонду “Корона князів Острозьких”.

Powered by Ajaxy