Новини

Військовослужбовці сил АТО відзначили другу річницю початку боїв за авдіївську «промку»

Військовослужбовці сил АТО відзначили другу річницю початку боїв за авдіївську «промку»

В цей день, два роки тому, військовослужбовці Збройних Сил України почали звільняти від окупанта авдіївську промзону. Бої були запеклими, багато українських захисників загинули від ворожих куль та розривів снарядів.

Полковник Олег Громадський тоді командував батальйоном мотопіхотної бригади, який  займав оборону у передмісті Авдіївки. В такий самий період два роки тому ворог постійно обстрілював місто і було багато жертв серед цивільного населення. Щоб сєпари перестали «кошмарити» городян Авдіївки прийняи рішення вибити окупанта з промзони.

– Противник стріляв по будинках Авдіївки з мінометів і артилерії. Постраждало багато цивільних, вщент знищені їхні помешкання тощо. Наслідки цих обстрілів можна побачити і  через два роки, – розповів полковник Олег Громадський.

Військовослужбовці мотопіхотної бригади, яка вибивала окупанта з «промки» розповідають, що 4 лютого 2016 року першою на авдіївську промзону зайшла розвід рота. 21 розвідник під покровом туману тихо зайшов у потрібний район та закріпився. Вночі був вже перший бій з ворогом і поранено троє наших військовослужбовців. Під ворожим вогнем розвідки утримували стратегічні вулиці і після підкріплення з інших підрозділів бригади наші сили почали просуватися вперед.

Бої продовжувалися до початку березня. 4 числа наші зайшли до ясинуватської розвязки і перекрили ворогу шлях до Горлівки, тепер сепарська бронетехніка вже не могла так вільно пересуватися як раніше. Бої продовжувалися. Ватажки кидали своїх бойовиків в наступ як «гарматне м’ясо». Вони будь-що  хотіли штурмом зайняти стратегічний об’єкт. Окупант поніс колосальні втрати. В радіо перехваті було зафіксовано, що тільки за восьме березня в них було 15 загиблих, а поранених вони й не рахували.

Завдяки героїзму українських захисників ворог був розбитий і сьогодні на «промці» позиції українських десантників. Але Авдіївка залишається прифронтовим містом.

Мобільна прес-група ОТУ «Донецьк»

Powered by Ajaxy