Новини

Військовим аташе у Києві презентували щорічник «Біла книга – 2016. Збройні Сили України»

Військовим аташе у Києві презентували щорічник «Біла книга – 2016. Збройні Сили України»

8 вересня, у Києві, у приміщенні Центрального будинку офіцерів Збройних Сил України відбулася публічна презентація щорічного видання «Біла книга — 2016. Збройні Сили України» для представників Київської асоціації військових аташе, а також іноземних радників, акредитованих при Міністерстві оборони України та Генеральному штабі ЗС України.
За дорученням Міністра оборони України, англомовну версію «Білої книги — 2016» презентував перший заступник Міністра оборони України Іван Руснак.
Звертаючись до іноземних військових дипломатів та іноземних радників, Іван Руснак зокрема зазначив, що це вже дванадцяте видання щорічника, у якому максимально відкрито викладено кількісні та якісні показники діяльності Збройних Сил України у 2016 році.
— Міністерство оборони розпочало масштабну реформу Збройних Сил, головна мета якої — набуття ними необхідного рівня боєготовності, здатності до виконання завдань з оборони держави, та підвищення сумісності зі збройними силами держав-членів НАТО, — зазначив перший заступник Міністра оборони, і додав, що цілі і завдання реформи узгоджені з цілями партнерства України з НАТО, Річною національною програмою Україна — НАТО на 2016 рік та Комплексним пакетом допомоги НАТО для України.
Під час презентації Іван Руснак поінформував військових аташе про ключові результати діяльності Міністерства оборони та Збройних Сил у минулому році. Зокрема, що стосується демократичного цивільного контролю та прозорості під час прийняття рішень в рамках реформи, оптимізації структури оборонного відомства та Збройних Сил, оновлення нормативно-правової бази їх діяльності, забезпечення Українського війська озброєнням та військовою технікою.
— Збройні Сили наростили бойовий потенціал, що забезпечило стримування збройної агресії. У 2016 році було підготовлено 18 бригад, 376 авіаційних екіпажів, три корабельні групи, 28 кораблів (катерів) і суден забезпечення, 13 підрозділів спеціального призначення, — підкреслив Іван Руснак.
Окрім того, перший заступник Міністра розповів про запровадження нових підходів у системі підготовки військ та нарощування навчально-тренувальної бази.
— У 2016 році проведено більше 5 тис. заходів бойової та оперативної підготовки, що майже на третину більше, ніж у 2015 році. Відповідно до стандартів НАТО пройшли підготовку 5 батальйонів Збройних Сил України, — поінформував Іван Руснак.
Під час свого виступу перший заступник Міністра оборони окремо зупинився на здобутках щодо реформування системи речового забезпечення, де, за його словами, було впроваджено 17 військових стандартів НАТО, а також на покращенні медичного забезпечення ЗС України. Іван Руснак зазначив, що головну увагу медичному забезпеченню приділено саме в районі проведення Антитерористичної операції на Сході України. У цьому контексті, він повідомив про формування та розгортання кількох додаткових військових мобільних госпіталів та зведеного загону, окремих автосанітарних рот, а також створення навчального центру з тактичної медицини.
— Загалом, протягом 2016 року Міністерством оборони виконані практично всі заплановані заходи, спрямовані на реалізацію реформ і підвищення рівня бойової готовності Збройних Сил, — зазначив Іван Руснак. — Кінцевим результатом оборонної реформи ми бачимо створені за принципами та стандартами НАТО, ефективні, мобільні, оснащені сучасними озброєнням та технікою Збройні Сили зразка 2020 року, здатні гарантовано забезпечити оборону держави та адекватно і гнучко реагувати на воєнні загрози національній безпеці України.
На завершення виступу, перший заступник Міністра оборони України підкреслив, що всі досягнення стали можливими завдяки потужній підтримці з боку країн — партнерів.
— Ми дуже вдячні Вам за активну участь у процесах реформування Міністерства оборони та Збройних Сил України. Сподіваємося на подальшу плідну спільну роботу, спрямовану на зміцнення міжнародної безпеки, — підсумував свій виступ Іван Руснак.
Варто додати, що на сьогодні в Україні працюють 6 стратегічних радників високого рівня від США, Великої Британії, Канади, Литовської Республіки, ФРН та Республіки Польща, а також 59 радників від 13 держав-членів НАТО.


«Хочу запевнити, що ми дуже ретельно проаналізуємо інформацію, яка викладена на сторінках „Білої книги — 2016“, адже керівництво наших держав зацікавлено в тих процесах і тих заходах, які наразі відбуваються в Україні».
На цьому наголосив аташе з питань оборони ФРН, президент Київської асоціації військових аташе полковник Норберт Гес.
Він подякувати представникам Міністерства оборони та Генерального штабу ЗС України за організацію і проведення зустрічі, а також за можливість отримати інформацію про поточний стан та перспективи реформування Збройних Сил України.
— Хотів би запевнити, що проведення подібних заходів є найкращим способом для всіх нас отримати інформацію про ті досягнення, які здобули Міністерство оборони та Генеральний штаб з питань реформування, — зазначив Норберт Гес. — Я дуже добре пам’ятаю першу для мене презентацію Білої книги, яка відбулася у вересні 2016 року, коли я був щойно призначений на посаду військового аташе з питань оборони ФРН. Це була одна з перших подій, що закарбувалася в моєї пам’яті.
— Не можу не відзначити ті темпи, якими наразі відбувається реформування Української армії. Безумовно, вони вражають. Я можу говорити про це як представник держави, яка витратила набагато більше часу на проведення реформ для досягнення стандартів НАТО, — наголосив президент Київської асоціації військових аташе Норберт Гес. — Крім того, безумовно, не можу не відзначити той факт, що заходи реформування українських Збройних Сил проводяться одночасно із веденням бойових дій на Сході вашої країни. Тож ви маєте нашу величезну шану і повагу. І я можу із впевненістю сказати, що оборонне відомство України досягло суттєвих зрушень.
Як вже повідомлялося, сьогодні у Києві відбулася публічна презентація щорічного видання «Біла книга — 2016. Збройні Сили України» для представників Київської асоціації військових аташе, а також іноземних радників. В рамках заходу відбулося також вручення відзнак «Учасник військового параду» представникам апаратів аташе з питань оборони країн, делегації від яких взяли участь у святкових заходах з нагоди 26 річниці Незалежності України.

Powered by Ajaxy