Новини

Військовий інститут КНУ ім. Тараса Шевченка готує кваліфікованих офіцерів запасу

Військовий інститут КНУ ім. Тараса Шевченка готує кваліфікованих офіцерів запасу

Підготовку за 18-ма військовими спеціальностями здійснює факультет післядипломної освіти Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка. 6 з них – технічні , за 4 спеціальностями готують фахівців для Повітряних сил, за одною спеціальністю – для картографічних підрозділів та РХБЗ . Також факультет готує фахівців фінансової служби, військових перекладачів, психологів, політологів.

Навчання на факультеті, яке займає 2 роки,  вирізняється від інших вузів цікавим підходом до учбового процесу.
Військовий інститут має унікальну матеріальну базу – облаштовані  майданчики з вивчення майбутніми офіцерами запасу  базових предметів таких як тактика та загальна військова підготовка. Слухачі мають можливість виконувати практичні завдання з вогневої підготовки в спеціально обладнаному тирі, а майже на кожному занятті – виконувати стрільби  в електронному тирі . В підготовку входять  польові виїзди до військових частин.  Наприклад,  цього року  залік із вогневої  підготовки слухачі успішно склали в 101 окремій бригаді охорони Генерального штабу Збройних Сил України.  Викладачі факультету говорять, що на заняттях в польових умовах  використовують імітаційні засоби реального бою, щоб  виробити в майбутніх офіцерів морально-психологічну витримку до умов наближених до бойових,  в яких офіцерам доведеться виконувати службові завдання.
–Наша основна мета  – навчити  прийомам і способам дій солдата у сучасному бою. Без базової підготовки не можна навчити майбутнього кваліфікованого офіцера  запасу.  Офіцер повинен  вміти діяти на полі бою, в першу чергу – як солдат. Від цього залежить правильність його наказів і прийнятих рішень. Не залежно від спеціальності: юрист, фінансист, офіцер служби тилу, чи психолог.Тому на заняттях  створюються умови, які максимально наближені до реальної бойової обстановки, – говорить  завідувач кафедри тактики та загальної військової  підготовки факультету післядипломної освіти  полковник запасу Олексій Дем’янюк.

Нині за здобуттям військової спеціальності  до військового вишу звертаються представники не лише  Київського національного університету, а й ще з 42 навчальних закладів Києва і області та навіть філіалу Одеської юридичної академії.

–  В нас  досить цікавий вибір військово-облікових спеціальностей, які дають можливість випускникам у майбутньому продовжувати служити не лише у ЗСУ, а й Службі зовнішньої розвідки, Службі  безпеки України, НАБУ, тощо. Наших випускників цінують  і про це свідчить той факт, що керівництво інституту постійно отримує позитивні відгуки про підготовку слухачів,  – зауважив начальник факультету післядипломної освіти полковник Віктор Добровольський.

За словами офіцера, враховуючи те, що військовослужбовці різних силових структур продовжують захищати територіальну цілісність країни, викладачами і керівництвом факультету проведені заходи щодо внесення змін у навчальні плани попередніх років. Сьогодні головна увага приділяється саме військово-прикладній діяльності.

23 серпня, Київський національний університет імені Тараса Шевченка випустить  553 офіцера запасу, які у цей день складуть присягу на вірність українському народові та отримають  погони молодшого лейтенанта.

Довідково: Загальний обсяг студентів-слухачів, які можуть отримати військову спеціальність на факультеті післядипломної освіти офіцерів запасу  становить – 3200 осіб.

Powered by Ajaxy