Новини

ЗАГИБЛІ СИНИ ЄДНАЮТЬ УКРАЇНУ

ЗАГИБЛІ СИНИ ЄДНАЮТЬ УКРАЇНУ

 

Минулих вихідних Луганщину відвідали гості з Чернігова — матері бійців батальйону «Чернігів» Олександра Найдьона, Андрія Іщенка та Віктора Запеки і бійців 13-го батальйону Володимира Близнюка і Дмитра Полегенька, які загинули 2014 року, захищаючи Станицю Луганську від російсько-терористичних зайд. Разом з ними приїхали волонтери та бойові побратими загиблих — безпосередні учасники тих кривавих і героїчних подій.
Особливу роль у звільнені і обороні Станиці Луганської відіграв 13-й батальйон. Був період, майже місяць, коли підрозділ сам утримував цей населений пункт. Ветеран АТО, колишній військовослужбовець 13-го, Дмитро Ларін розповів:
— Сватово, Біловодськ, Старобільськ, Станиця Луганська, Петрівка… Ці назви назавжди увійшли в нашу пам’ять, наші біографії, в історію Чернігівщини. Адже за офіційними даними, за час проведення АТО у зоні бойових дій загинули понад 180 наших земляків. Така поїздка відбулася вперше, проте я переконаний, що не в останнє. Добре, що матері можуть побачити міста і села, які захищали їхні діти, зустрітися з людьми, котрі завдяки мужності їхніх синів сьогодні мають змогу жити мирним життям.
Гостей із Сіверського краю зустрічали та супроводжували по місцям минулих боїв голова Станично-Луганської районної державної адміністрації Юрій Золкін, місцеві активісти, школярі. Зустріч була по-родинному щирою і теплою. Навіть діти не могли стримати сліз, коли дякували чернігівським матерям за їхніх синів, які ціною свого життя не дозволили російським загарбникам перетворити їх рідну землю на пекло,яким нині є територія так званих «ЛНР» і «ДНР».
Жінки привезли українським бійцям на передовій теплі речі, продукти харчування, малюнки чернігівських дітей з побажаннями швидшого закінчення війни нашою перемогою та повернення миру в Україну. Крім того, передали до місцевого музею фото загиблих, обмінялися подарунками й прапорами. Тепер у колекції музею серед 600 прапорів є й прапор Чернігівської області. А ще гості разом з господарями висадили алею з 10 дубків — на честь усіх земляків, що полягли в боях за Станицю Луганську.
Відвідали чернігівці також Старобільськ, після чого відбули додому -—готуватися до зустрічі нових друзів з Луганщини, яких від усього серця запросили до себе на гостини.

Міжвідомча мобільна прес-група ОТУ «Луганськ»

 

 

 

 

 

Powered by Ajaxy