Новини

Знайомство з «Побратимами» і «Відчайдухами» викликало справжній фурор серед чернігівців

Знайомство з «Побратимами» і «Відчайдухами» викликало справжній фурор серед чернігівців

14Презентація книг про українських воїнів «Побратими» та «Відчайдухи» відбулася в читальному залі Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка під гаслом «Читати – щоб знати, знати щоб перемагати».
Збірки нарисів про бійців – героїв АТО чернігівській громадськості презентував головний редактор Центрального друкованого органу Міністерства оборони України журналу «Військо України» полковник Валентин Буряченко.
Він розповів, що понад два роки кореспонденти журналу збирали матеріали, аби підготувати до друку перші два томи книжкової серії, присвяченої героям антитерористичної операції, а простіше – неоголошеної війни, яку веде проти українського народу російський агресор.
15– Герої наших книг за інших обставин могли б ніколи не зустрітися – надто вони різні: робітники і студенти, вчителі і селяни… Але їх покликала Батьківщина, над якою нависла біда. Українців об’єднали патріотизм і хоробрість. Зараз ми збираємо матеріал на третю і четверту книги, у тому числі окремо хочемо розповісти про жінок-військовослужбовців, які часто подають приклад чоловікам, – зазначив Валентин Буряченко.
Були на презентації й герої видань. Офіцери Юрій Літковець та Олег Апекунов,  сержанти 2Олександр Василенко і В’ячеслав Крючков кажуть, все написане у виданнях – правда. Легендарний АТОвець, кавалер орденів Богдана Хмельницького та «За мужність» капітан 3 рангу Юрій Літковець відзначив важливість появи на світ таких книжок – читачі, і в першу чергу молоді люди, мають розуміти те, що відбувається на східних рубежах України.
Також музичний подарунок присутнім у залі влаштував творчий колектив Військово-музичного центру Сухопутних військ ЗС України.  Зокрема, народний артист України іimg_9444 солістка центру Марина Гончаренко заспівала для учасників заходу кілька власних пісень.
Після виходу в світ видання розповсюджуються по бібліотеках, навчальних закладах та військових частинах. Журналісти «Військо України» продовжують збирати матеріали про героїв АТО і вже обіцяють наступні книги із започаткованої серії.

 Андрій Андрійченко,
Фото Володимира Коваля

Powered by Ajaxy