Гордість війська

ЛІЦЕЇСТИ УКРАЇНСЬКОГО ФЛОТУ

ЛІЦЕЇСТИ УКРАЇНСЬКОГО ФЛОТУ

Кращі випускники цього навчального закладу вчаться в морській академії Массачусетсу і в Королівському військово-морському коледжі Великої Британії. Сертифікати зі знання англійської мови за стандартами НАТО СМР1 та СМР2 тут отримує кожен. А наступного навчального року, окрім поглибленого вивчення англійської, у розкладі з’являться німецька і французька мови

Півсотні цьогорічних випускників Військово-морського ліцею отримали атестати про повну середню освіту та нагрудні знаки ліцеїстів. На урочистий захід з нагоди знакової події в житті змужнілих за два роки хлопців завітали представники командування національного флоту та духовенства, ветерани Військово-Морських Сил і волонтери, а також батьки та друзі юнаків.
Випуск має широку географію. Серед випускників є й хлопці з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, а також Автономної  Республіки Крим.
Наприклад, Ерміль Громов – кримський татарин з Армянська. 2016 року він одягнув військовий однострій та присягнув на вірність Україні, усвідомлюючи всю відповідальність за звільнення рідних земель від російських окупантів, перший у своїй родині з гордістю започаткував військові традиції.
– Нині я готуюся до вступу на штурманський факультет Інституту Військово-Морських Сил Національного університету «Одеська морська академія». Але мій шлях до омріяних офіцерських зірок розпочався ще в дитинстві. Пам’ятаю, як мене зачаровувала синява Чорного моря. Я міг годинами милуватися його безкрайностю. А яка ж гарна білосніжна форма морських офіцерів! Я ж жодного військового параду у Севастополі не пропускав. А з 2014 року добре розумів, що відбувається на півострові, тож моє бажання захищати Україну стало ще сильнішим. І хоча всі мої рідні залишилися на анексованій території, я після закінчення дев’ятого класу таки став вихованцем Військово-морського ліцею, що перебазувався до Одеси, – розповів Ерміль.
Наполегливо загартовувався як майбутній захисник своєї Батьківщини у Військово-морському ліцеї й переселенець зі Станиці Луганської Антон Бокалов. Потрапивши разом із батьком 18 липня 2014 року в мікрорайоні Сонячний міста Луганська під мінометний обстріл з боку російських найманців, хлопець дивом залишився неушкодженим. А от батько, що накрив його своїм тілом, зазнав значних осколкових поранень.
Вже оселившись у родичів в Одесі, поки батько одужував, юнак по-дорослому вирішив вивчитися та стати на захист своєї держави.
– Я й досі докладаю всіх зусиль, щоб стати надійною опорою своїм близьким та всьому українському народові. Впевнений, що йду правильним шляхом, адже моя мрія стати офіцером Військово-Морських Сил – непохитна, – поділився своїми планами Антон.
За словами начальника Військово-морського ліцею капітана 1 рангу Віктора Шмигановського, всі юнаки дуже вмотивовані й у майбутньому бачать себе виключно військовими. Зокрема двадцять сім випускників планують вступити до Інституту
Військово-Морських Сил Національного університету «Одеська морська академія»,  решта – до одеської Військової академії Сухопутних військ та Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
– Наша головна відмінність від комунальних військових ліцеїв і ліцеїв з посиленою фізичною підготовкою в тому, що ми підпорядковані Міністерству оборони, – розповідає Віктор Анатолійович. – 18 наших співробітників – кадрові військові, 16 із них вийшли 2014 року із Севастополя. Викладачі періодично виїжджають по ротації на Схід в район проведення бойових дій. Зараз, наприклад, там перебуває начальник медичної служби. Шестеро співробітників мають статус учасника бойових дій. Це дуже важливо: одна річ, коли ліцеїсти тільки чують абстрактні розмови про патріотизм і вірність військовому обов’язку, і зовсім інша – коли вони кожен день спілкуються з людьми, що повернулися з району бойових дій. Щоб виховати патріотів України, ми самі повинні бути, а не здаватися патріотами.
Сьогодні в ліцеї навчаються діти з 18 областей України. Більшість – із сімей військовослужбовців. Крім того, тут вчаться дванадцять дітей-сиріт, з них шестеро – з Донецька.
– У нас цікаво вчитися, тут дають знання й уміння, які не здобудеш більше ніде, – каже капітан 1 рангу. – Крім шкільної програми, морська практика, баскетбол, волейбол, бойове самбо. Разом з Одеською флотилією юних моряків організували веслування на морських ялах. Нещодавно Одеський морський університет передав нам на баланс вітрильну яхту – хоч і не нову, але цілком робочу. Приведемо її до ладу і
будемо брати участь у змаганнях. Адже ліцеїст обов’язково має ходити під вітрилами, аби відчути вітер, бризки, закохатися в море.
Крім того, в ліцеї є лазерний тир, де можна моделювати бойові ситуації. Є і два десятки комплектів для лазертагу, на яких тренуються бійці підрозділів спеціального призначення Національної гвардії України. Створено чудовий театральний гурток. Хлопці вже поставили філософський спектакль про дітей на війні «Нехай звучить музика» і показують його в одеських школах.
А головне – тут є колектив співробітників і викладачів, які люблять своїх вихованців, люблять свою роботу і свою країну. Цю любов вони довели ще чотири роки тому, коли вийшли з Криму, і продовжують демонструвати щодня.

Євгеній СИЛКІН

Powered by Ajaxy