Ми – єдина Україна

До військових комісаріатів Києва та інших регіонів України вишикувалися черги добровольців.

До військових комісаріатів Києва та інших регіонів України вишикувалися черги добровольців.

Російська агресія в Криму неабияк підняла патріотичний дух по всій Україні, у тому числі в столиці, населення якої після Помаранчевої революції, будемо відвертими, дещо зневірилося в намаганнях знайти правду і справедливість.

Цими днями патріотично налаштовані кияни, в буквальному сенсі слова, заполонили військові комісаріати Києва. У чергах записатися добровольцями – люди різних вікових категорій: від 20 до 60 років. Вони вважають неприпустимим просто споглядати за тим, що відбувається в Криму, з екранів телевізорів.

– Як я можу залишатися байдужим, коли на мою Батьківщину прийшли загарбники? – говорить киянин Віктор ВОЖЕЧНІКОВ. – Тому хочу записатися добровольцем. Строкову службу проходив старшим механіком-водієм переправочного транспортера в десантно-переправочному батальйоні інженерно-саперної бригади в Ахтирці Сумської області. Мені 54 роки, але, коли потрібно захищати Батьківщину, вік не має значення – стріляти я вмію добре.

– Я порадився з родиною і вирішив записатися добровольцем, щоб виконати свій конституційний обов’язок перед державою, перед своїми дітьми та внуками, – ділиться думками колишній хімік-розвідник Сергій ЛУПЕНОК. – Нам, українцям, ніхто не має права вказувати, як жити. Ми на нашій землі, ми її захищаємо. Тож боятися мусять загарбники, які прийшли сюди без запрошення.

Нині у військових комісаріатах Києва тривають навчальні збори, до яких залучаються і діючі, і звільнені військовослужбовці та працівники установ військового відомства. Вони проводять роз’яснювальну роботу серед населення, допомагають реєструвати прибуваючих, відпрацьовують необхідні документи тощо. Серед них також є добровольці.

– Свого часу я звільнився з посади заступника військового комісара – начальника I відділення Деснянського районного у місті Києві військового комісаріату, – пояснює полковник запасу Юрій ШМАРЬОВ. – Тепер допомагаю своїм колегам, адже вперше в житті бачу таку кількість бажаючих стати на захист України.

Військовий комісар Деснянського районного у місті Києві військового комісаріату полковник Юрій МАКСИМІВ запевнив, що усі покладені завдання його підлеглі виконують сумлінно, працюючи фактично в цілодобовому режимі. Мовляв, в обстановці, що склалася, усі по-справжньому відчувають відповідальність за долю держави, тож особисті проблеми поки що не на часі.

Щодня підлеглі Юрія Степановича приймають по декілька сотень мешканців Деснянського району міста Києва. Нещодавно до комісаріату прийшов 57-річний чоловік, який мало не зі сльозами на очах просив записати його добровольцем, не зважаючи на свій поважний вік.

Сергій Басараб, м Київ

Powered by Ajaxy