Ми – єдина Україна

МОРСЬКІ ПІХОТИНЦІ: «ПІСЛЯ «ОБІЙМІВ СТАРШОГО БРАТА» МИ В КИЄВІ ЯК В РАЮ»

МОРСЬКІ ПІХОТИНЦІ: «ПІСЛЯ «ОБІЙМІВ СТАРШОГО  БРАТА» МИ В КИЄВІ ЯК В РАЮ»

Морських піхотинців з Феодосії, яких в ніч з 25 на 26 березня перевезли до Києва, тимчасово розмістили на території Президентського полку. Всього військовослужбовців прибуло більше 130-ти. Умови у них нормальні, як і у контрактників полку. У кубриках мешкають по 5-6 чоловік. У приміщеннях дерев’яні ліжка, шафи, телевізори. Місць вистачило всім.
_DSC0041Сержант служби за контрактом Юлія Мединська зізналася, що відпочити доки не встигла.
– Перша доба в Києві пройшла нормально, лише відіспатися ніяк не можемо. Всього у нас в батальйоні п’ять дівчат-медиків, – говорить Юлія, яка служить вже 12 років. – Умови в Києві – райські. Адже за час служби ночувала навіть на БТРах, а у Феодосії постійно чекали нападу. Там було реально страшно.
У Криму у дівчини залишився 10-річний син, батьки, друзі. Там було все її життя. Вона вже зараз нудьгує і по морю, і по рідних людях. Але повертатися на півострів не готова, адже до цього часу перед очима картинки, як збожеволілий натовп радіє, що Крим став російським, аплодують Путіну і тим воякам, які здалися РФ… Бридко, неприємно.
Батьки Юлії залишаться в Криму, а синочка вона обов’язково забере на материк. Слава богу, хлопчик ще не розуміє, що відбувається, і не переживає про майбутній переїзд, а грається у «танчики».
Четверо піхотинців приїхали до Києва з сім’ями. Олег, що приїхав з дружиною Оксаною, говорить, що назад в Крим не хочуть. Але поїдуть туди, куди накажуть. У столиці їм сподобалося, в перший день навіть прогулялися містом. Щоправда, поки дружини живуть окремо від чоловіків. Але не це пригнічує. Оксана зізнається, що стає сумно через те, що на півострові залишилися батьки і родичі. Важко було виїжджати. До речі, з феодосійського батальйону ще три пари вирішили одружитися. Піхотинці розповідають, що майбутні наречені ще не розписалися, але до Києва приїхали разом. І тож весілля вже не за горами.
За словами військовослужбовця за контрактом Павла Суханя, морпіхам приємно, що українці з материка їх підтримують: «Нам надіслали посилку – обігрівач і електрочайник – з чеками і квитанціями. Виявляється, щоб допомогти нам, люди узяли техніку в кредит».
_DSC1410Прес-секретар начальника Генерального штабу підполковник Олексій Дмітрашковський розповів, що в Міністерстві оборони нині вирішують питання, куди переводити інших військовослужбовців з Криму. Більшість будуть направлені для подальшого проходження служби в Львівську і Рівненські області. Також для сімей військовослужбовців готуються пансіонати в Чернігові і інших регіонах держави. У Рівненській області 50 військових вже живуть в сім’ях, які їх тимчасово прийняли. У планах Міноборони – вирішення питання про створення житлового фонду для виведених військових з Кримського півострова.

Powered by Ajaxy