Журнал

РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ, ВІЙНА ТА МИСТЕЦТВО

РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ, ВІЙНА ТА МИСТЕЦТВО

Бажаєте відвідати виставу чи концерт за участю знаних у світі українських митців?… Ще й безкоштовно… Будь ласка…

cdo-2На розі вулиці Михайла Грушевського та Кріпосного провулку в серці столиці розташований головний військовий заклад культури – Центральний будинок офіцерів Збройних Сил України. Установа працює для військових та їхніх родин. Численні концерти, фестивалі, театральні вистави, вечори пам’яті, форуми, виставки, десятки гуртків та курсів – усе це дозволяє військовослужбовцям столичного гарнізону бачити і відчувати розвиток сучасної української культури. Тільки 2015 року мистецькі події тут відвідали понад 70 тисяч осіб. Нині заклад очолює заслужений працівник культури України, який має великий досвід роботи на мистецькій ниві, полковник Євген Блискун. А початок його служби в Центральному будинку офіцерів припав на складні часи. Відбувалася Революція гідності, люди були обурені, а країна – некерована. Розташований в епіцентрі подій, заклад бачив чимало трагічного. Ціною неймовірних зусиль колективу вдалося зберегти майже неушкодженими будівлю і майно та відносно швидко відновити нормальну роботу. Потім розпочалася війна, cdo-5і хол першого поверху став місцем скорботних військових ритуалів. Тут проводжають в останню путь героїв, загиблих на Сході України.
Центральний будинок офіцерів активно співпрацює з волонтерами і благодійниками, проводить величезну кількість заходів на підтримку Збройних Сил України.
– У важкий період, коли держава в авральному режимі відбудовувала армію, налагоджувала систему забезпечення життєдіяльності військ, – каже Євген Блискун, – нашою місією стала соціально-культурна й гуманітарна підтримка військових та їхніх родин. Зокрема і зустрічі з матерями й дружинами, рідні яких стояли або й нині стоять на передовій, захищаючи  Вітчизну.
cdo-3У цих стінах психологи навчалися надавати допомогу постраждалим від бойових дій. А учасники вокальних і хореографічних гуртків регулярно виїздять до поранених військовослужбовців у шпиталі та санаторії.
– Колектив працює багато, та результати роботи варті докладених зусиль. – продовжує Євген Юрійович. – Ми налагодили співпрацю з провідними українськими артистами театру, кіно та естради. Завдяки  цьому учасники АТО, військовослужбовці, працівники Збройних Сил України та члени їхніх сімей отримали нагоду безкоштовно відвідувати вистави і концерти, долучатися до вітчизняного мистецтва.
У концертній залі 900 місць, і під час таких соціально-культурних проектів усі вони зайняті армійцями та їхніми рідними. Останнім часом українські воїни побували на заходах за участю відомих артистів – Ольги Сумської, Руслани Писанки, Лілії Ребрик, Ірми Вітовської, Олега Скрипки, Євгена Паперного, Володимира Горянського, Віталія Борисюка, Юрія Горбунова, Дмитра Лалєнкова, Олексія Вертинського та інших.
cdo-4У Центральному будинку офіцерів активно працює мережа гуртків і курсів, які постійно відвідують понад 400 осіб.
Війна на Сході України збільшила кількість патріотів, які поглиблюють свої знання з історії, української культури, психології, філософії, української мови та літератури в університеті українознавства, що розміщується в Будинку офіцерів. Тут навчаються 215 військовослужбовців та працівників Збройних Сил України.
Працює й велика публічна військова бібліотека. Оновлений книжковий фонд містить видання сучасних українських літераторів, зокрема й про війну на Сході України. З метою збереження видань у бібліотеці створюють електронні каталоги. В електронний вигляд насамперед переводять найцінніші примірники.
З діяльністю Центрального  будинку офіцерів Збройних Сил України можна ознайомитися    на сторінці в соціальній мережі Facebook, а невдовзі й на окремому веб-сайті.
Сьогодні тут формуються потреби військовослужбовців у змістовному дозвіллі. А працівники, поширюючи культурні надбання, роблять свій внесок у зміцнення обороноздатності армії.

Володимир КОСЕНКО

Powered by Ajaxy